Ložnice

Jak vylepšit ložnici, aby se v ní lépe spalo?

Určitě se stejně jako všichni ostatní těšíte až si večer a v noci odpočinete ve své posteli.  Ráno se však probouzíte unavení? Možná za to může špatná matrace nebo prostředí ložnice, proč váš spánek není takový, jak si představujete.  Ale my vám dnes poradíme, jak si ložnici vylepšit, aby se vám v ní lépe spalo.

Matrace a postel

Každý ví, že základem kvalitního spánku je správná matrace. Výběr je opravdu velký, můžete vybírat od těch nejměkčích přes středně tuhé až po matrace pevně vyztužené koňskými žíněmi či kokosovým vláknem.  Při výběru takové matrace rozhoduje váš věk a případné zdravotní problémy.  Ty nejtvrdší matrace se hodí pro děti a mladistvé, měkčí matrace ocení zase senioři.  Pokud trpíte bolestmi zad nebo kloubů poohlédněte se po speciálních ortopedických matracích.  Výběr matrace rozhodně nepodceňte a vyberte nejkvalitnější matraci, která vám vydrží několik let.  Co se týká samotné postele, sledujete materiál a výšku postele.  Ideální výška postele by měla být mez 45-55 cm, u seniorů klidně o 10 cm vyšší.  V případě materiálu je nejvhodnějším masiv, který zajistí skvělou stabilitu a déle vydrží, ale jsou dražší než třeba postele z lamina.

Paměťové polštáře a povlečení

Stejně jako volba matrace je důležitá i volba polštářů a povlečení.  U polštářů sázejte na výrobky z paměťové pěny. Tyto polštáře zabraňují napětí v ramenou a krku.  U přikrývek se zase doporučuje pořídit si dvě varianty, tedy zimní a letní.  Materiál ložního prádla volte takový, který zvládne dlouhodobé používání i časté praní.  Nejlepší je přírodní len nebo stoprocentní bavlna. Vhodný je také satén.

Uklidňující barvy

Ložnice by měla být prostorná a vzdušná, aby se v ní dobře spalo. Takže čím méně nábytku, tím lépe.  Pokud už musíte nějaký nábytek v ložnici mít, vybírejte neutrální barvy. Výmalbu ložnici volte v chladnějších tónech, které na vás budou působit uklidňujícím dojmem. Pestré barvy a vzory naopak mozek aktivují a mohou tak narušovat spánek.  Vyhněte se také zrcadlům a přítomnosti elektrických přístrojů.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *