Pracovna

Pracovní kout i u vás doma

Dneska můžeme část své pracovní doby strávit i v teple domova, což má své výhody. Na druhou stranu je však potřeba zařídit domácí pracovnu. Kde pracovnu umístit, se dozvíte v následujících řádcích.

Kde je to ideální?

Ideální stav samozřejmě je, když máte možnost si vybudovat pracovnu v celé jedné místnosti. Sice to dá více práce při budování, více úklidu, ale za pocit soukromí to stojí. Ne všichni však mají to štěstí a takovou místnost mají.  Řešení jsou pracovní kouty. A kam je vhodné takový pracovní kout zařadit?  Nikoho z nás by asi nepadla taková místnost, jako je koupelna nebo sklep s bramborami a přepravky s jablky.  Ani ložnice s kuchyní není vhodnou volbou, jak si někteří myslí. V ložnici by se mělo především odpočívat a čerpat energii, nikoliv pracovat. V kuchyni se zase člověk nemůže soustředit na práci, když má okolo sebe zdroje jídla.

Pracovní kout v předsíni

Většina pracovních koutů se tak nachází v obývacím pokoji, což je rozumný kompromis, který zapadá, alespoň ve většině případů, do konceptu moderního bydlení. Pro někoho to může být ale stále rušivá místnost, neboť je kolem televize, přehrávač či gauč. Nejvhodnějším řeším, pro ty, co pracují doma je, vytvořit si svůj pracovní koutek v předsíni. Ten se v této místnosti dá dobře zařídit díky pracovním stolům s nástavci nebo příčce, která prostor rozdělí minimálně vizuálně.  A pokud máte v předsíni i schody a pod nimi volné místo, neváhejte toho využít a udělejte pracovnu zde.

Oddělit nebo splynout?

Dnešní moderní interiéry jsou dost variabilní a závisí, tak jen na každém, jak s nimi naloží.  V případě zařízení pracovního koutu, je třeba promyslet, zda chcete odlišit od zbytku místnosti nebo naopak chcete, aby splynul s daným prostorem.  Správné řešení samozřejmě neexistuje a záleží na vás, co preferujete.  Vždy však udělejte vše proto, aby vám v pracovně či pracovním koutu bylo dobře a soustředili jste se snadno na práci.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *