Okna

Výměna oken: Na co se připravit?

Rozhodli jste se pro renovaci starých oken nebo stavíte nový dům? Je třeba se připravit se na zásadní zásah do přirozeného běhu domácnosti, ale nová okna zajistí úsporu za vytápění a větší komfort při bydlení. S čím tedy konkrétně počítat a na co se připravit při výměně nebo nasazení nových oken?

Víte, co si objednáváte?

Už při objednávce by mělo jasně definované, jaká okna si kupujete a jaké služby k nim náleží.  Nejasnosti je dobré si srozumitelně vysvětlit ještě před tím, než se k vám okna dostanou. Třeba montáž oken zahrnuje jen fixaci oken a ošetření připojovací spáry. Pokud tedy chcete mít i začištěné ostění kolem oken, musíte si tuto zednickou službu objednat navíc.  To samé platí i v případě, že stará okna chcete zachovat. Je nutné to předem nahlásit, aby se provedlo šetrné vybourání oken.

Příprava na výměnu

Zeptejte se u dodavatele také na všechny detaily a prověřte termín výměny oken. Potřeba je uvolnit přístupové cesty a minimálně metr před oknem.  Před začátkem práce si montážníci zkontrolují, zda rozměry a specifikace oken souhlasí s údaji ve smlouvě. Zakryjí si přístupové cesty, případně ještě řeknou, co sami budou od vás potřebovat. Samozřejmostí je hrubý úklid po vybourání, ale další úklidové práce už zůstanou na vás.

 Jak dlouho bude výměna oken trvat?

U bytů nebo menších domků trvá výměna obvykle jeden den. U rodinných domů a komplikovanějších sestav zabere výměna dva až tři dny.  Předpokládanou doby výměny však ví zákazník vždy dopředu a určitě se nemusí bát, že by byl třeba přes noc bez oken. Při výměně nebo novém nasazení se postupuje po jednotlivých místnostech. Celá procedura trvá jen pár desítek minut a pak následuje začištění a hrubý úklid. Úplně nakonec se montují objednané doplňky. Po zhotovení je zákazníkovi vždy vysvětlena funkčnost oken, zásady seřizování a údržby.  Návody k údržbě naleznete také často na webových stránkách firmy.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

K pohodovému bydlení nepotřebujete luxus. Stačí být jen spokojený. Třeba s málem. Zajímavosti z této oblasti vám ráda představím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *