Lamelový rošt

Lamelové rošty do postele pro pohodový a ničím nerušený relax

Odpočinek je pro každého z nás nesmírně důležité a jeho absence se bohužel v současné době podceňuje. Často majitelé domů i bytů šetří na nepravém místě, konkrétně na nákupu roštů. Právě na ně se zaměříme v následujících řádcích. Pokusíme se shrnout základní přednosti lamelových roštů, rozdělíme si je do několika kategorií podle jejich typologie a nezapomeneme ani na několik zajímavých tipů na konkrétní modely od známého dodavatele tohoto sortimentu.

Proč právě lamelové rošty?

Důvodů pro pořízení lamelových roštů bychom našli hned několik. Tím zřejmě nejpádnějším je pochopitelně zdravotní hlediska. Zatímco levný dřevěný nebo jiný podklad nedýchá, lamely to umí. Mezi matrací a klasickým dřevěným roštem vzniká prostor, kde se dokáže držet vlhkost. Ta je samozřejmě nejlepší živnou půdou pro vznik plísní a jiných nepříjemných mikroorganismů, které člověku dokážou značně škodit. Lamelové rošty se většinou vyrábějí ze dřeva, tedy čistě přírodního materiálu. Samozřejmě také prodlužují životnost matrace, jež je díky nim mnohem méně namáhána. V neposlední řadě se podílí také na komfortu při spánku či relaxaci.

Jaké druhy lamelových roštů rozlišujeme?

Tradičně se lamelové rošty do postele rozlišují následovně. Na trhu existují modely:

– fixní bez polohování,

– polohovací manuálním způsobem,

– motorově polohovatelné,

– vybavené pístovým výklopem.

Každý z modelů má svá specifika. Určitě je zapotřebí brát při nákupu v potaz také konkrétní množství lamel. Může jich být 28 nebo 42. Tradičně se lamelové rošty dodávají také s pasivní nebo aktivní patkou. Zapomenout nelze ani na celkové tvarování roštu, jež by mělo být přizpůsobeno aktuálnímu typu odpočinku.

Naše tipy na lamelové rošty

Samozřejmě uvedeme i několik tipů na rošty, jež stojí za zakoupení. Všechny pochází z nabídky známého eshopu spime.cz. Tento přímý výrobce nabízí mimo jiné i kvalitní matrace.

Lamelový rošt STANDARD 28

Maximální pohodlí nabízí například lamelový rošt STANDARD 28. Vyznačuje se především motorovým polohováním. Motor se nachází ve specifickém pouzdře a mechanismus se ovládá jednoduše prostřednictvím dálkového ovladače. Rošt je typický i regulací pod oblastí beder.

Lamelový rošt Standard 28

Zdroj obrázku: spime.cz

Lamelový rošt SUPER 28

Jestliže chcete mít lamelový rošt nepolohovací základní, vsaďte na model SUPER 28 . Jde o rošt disponující celkem 6 zónami a také aktivními patkami. Ty jsou vyrobeny z kaučuku. Jeho celková nosnost činí 125 kg.

Lamelový rošt Super 28

Zdroj obrázku: spime.cz

Lamelový rošt MAXXIMUS 42

Pokud hledáte extra odolný lamelový rošt, pak jím zcela jistě bude MAXXIMUS 42 . Hodí se pro osoby, jejichž tělesná hmotnost nepřesahuje 200 kg. Už na pohled zaujmou zesílené lamely a poměrně robustní konstrukce. Pohodlí zajistí celkem 7 anatomicky řešených zón. Vyznačuje se i přítomností aktivních kaučukových patek.Lamelový rošt Maxximus 42

Zdroj obrázku: spime.cz

Zdroj náhledového obrázku: spime.cz

Sdílet

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *