Vykouzlete elegantní interiér s minimální investicí

elegantní bydlení

Elegantní bydlení láká mnoho lidí. Evokuje v nás pocit luxusu a přepychu. Možná i vy tiše obdivujete dokonale slazené interiéry, které jsou perfektní do posledního detailu. A je vám také jasné, že jejich zařízení rozhodně nebylo nejlevnější záležitostí. Co když také toužíte po elegantním interiéru, ale finančně si ho nemůžete nebo jednoduše nechcete dovolit? Poradíme vám, jak vykouzlit elegantní bydlení bez nutnosti utratit majlant.

Velké zrcadlo na stěně

Velké zrcadlo, usazené třeba v nějakém honosném rámě, je bezesporu zajímavý prvek, který působí nejen originálně, ale zároveň přepychově. Většina z nás má tendence umisťovat zrcadla jen do předsíně nebo do koupelny. Své místo ale zrcadlo najde třeba v ložnici nebo v obývacím pokoji, kde zaručeně vynikne. A rozhodně se nebojte sáhnout po nějakém větším modelu.

Výrazná tapeta

Dalším tipem, jak interiéru i za pár korun propůjčit elegantní nádech, je výrazná tapeta. Rozhodně se nemusíte pouštět do tapetování všech čtyřstěn – to už dávno nefrčí. Nicméně vybrat si jednu dominantní stěnu a na tu umístit nějakou pěknou tapetu, to už je jiná. Existuje mnoho motivů i barev, mezi kterými můžete vybírat. V ložnici nebo v obývacím pokoji takový prvek zaručeně udělá dojem.

Záclony a závěsy

Mysleli jste si, že záclonám a závěsu v interiéru dávno odzvonilo? Rozhodně ne! A když se podíváte na kterékoliv přepychově zařízený interiér, zaručeně tam záclonu najdete, zrovna jako nádherné závěsy. Nebojte se dominantních závěsů, klidně z nějaké silnější látky a nechte je dopadat až na zem. Pokoj díky nim bude vypadat úplně jinak.závěsy

Foto: Pexels

Polštářky

Levným a přesto efektivním trikem, jak pokoji dodat elegantnější nádech, je i spousta polštářků. Na mysli máme ty dekorační. Můžete s nimi obkládat sedací soupravu, i postel díky nim vynikne. Nejenže vypadají na pohled velmi pěkně, ale slibují i více pohodlí.

Kusové koberce

Kusové koberce nevyjdou po finanční stránce nikterak draho, v interiéru ale dokážou hotové divy. Navíc je to jeden z dalších prvků, se kterými se prakticky vždy setkáte v elegantně zařízeném pokoji. Jen si vybavte nějakou fotku, kde se v luxusně zařízeném interiéru nachází koberec třeba před krbem. Kusový koberec najde uplatnění nejen u sedací soupravy v obýváku, ale také v ložnici vedle postele.

 

Zdroj: https://lepsiebyvanie.pluska.sk/byvanie/elegantny-interier-nemusi-byt-drahy-7-trikov-ktore-maju-velku-moc/4
Náhledové foto: Pexels

Bydlení a zahrada mě baví. Ráda se podělím o své zkušenosti.