Vlastní vrtaná studna

Výhody vlastní vrtané studny

Pomocí vrtných souprav jsou vrtány vrtané studny, hojně využívané u pozemků s vlastní zahradou a sloužící pro jímání podzemní vody. Postup vrtané studny je velice snadný. Nejdříve se určí nejvhodnější místa k realizaci vrtané studny, vyhodnotí se přístup k označenému místu vrtnou technikou, tak aby se neponičila okolní vegetace (chodníky, záhony, skalky). Je nutné vyhodnotit druh podloží pod pozemkem, kde má vrtaná studna stát. Nezbytné je i vyhodnotit jeho strukturu, hydrogeologické vlastnosti a výškovou pozici pozemku.

Po provedení těchto nezbytných úkonů je proveden odhad hloubky hladiny vody v podloží. S ohledem na strukturu podloží je určeno použití vrtného systému, jsou domluveny veškeré smluvní podmínky a termín a doba realizace, ta trvá pouze v rozmezí jednoho až dvou dní, jelikož instalace je velice jednoduchá a rychlá. Po dokončení všech nezbytných prací, takových aby vrtaná studna byla funkční, se provede čerpací zkouška pro ověření garance vydatnosti vody a předá se dílo s podepsaným předávacím protokolem majiteli

Mezi výhody vlastní vrtané studny patří zejména – získání vlastního zdroje pitné vody (nezávislost), nízké pořizovací náklady, resp. rychlá návratnost investice (udává se doba kolem 5 let), dlouhá životnost, minimální devastace okolí (ve srovnání se studnou kopanou).

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *