Obloukové pergoly- vetas.cz

Je lepší pergola svépomocí, nebo na zakázku

Zahrada rozhodně není pouze místem, kde byste měli jen pracovat. Strávíte zde také velkou porci volného času, a to ideálně u bazénu anebo v posezení. Právě to byste měli nějakým způsobem řešit, a to co nejefektivněji. Výbornou volbou je nová pergola, v níž budete moci pohodlně a příjemně sedět kdykoli v průběhu rok, snad jen mimo zimní chladné dny. Uvažujete-li momentálně o realizaci nové pergoly, měli byste si rozmyslet, zdali si ji postavíte svépomocí, anebo si objednáte stavebnici, již si pohodlně pouze sestavíte dle přiloženého návodu. Samozřejmostí je i realizace pergoly na klíč, díky níž můžete mít všechno bez jakékoli vlastní práce.

Pergola Pohoda s houpačkou- vetas.czPergola Pohoda s houpačkou- vetas.cz

Realizace pergoly svépomocí

Jestliže se rozhodnete pro vlastní řešení pergoly a budete si ji chtít postavit sami, měli byste mít rozmyšleno hned několik velmi důležitých kroků. My se je pokusíme shrnout do následujících odrážek. Následně také upozorníme na některá úskalí, která mohou při stavbě pergoly svépomocí nastat. Pojďme tedy na jednotlivé kroky v postupném sledu.

–          zajištění projektové dokumentace, respektive nákresu

–          kompletní soupis materiálu

–          nákup materiálu včetně kotvení a střešní krytiny

–          úprava dřeva

–          zajištění veškeré techniky potřebné k realizaci pergoly

–          zapuštění kotev

–          vztyčení opěrného systému

–          realizace střechy

–          nákup posezení

–          rozmístění posezení

–          instalace doplňků

Při samotné realizaci je třeba brát v potaz hned několik velmi důležitých věcí. V první řadě musíte mít k dispozici precizní nákres pergoly, který bude reálně odpovídat možnostem, jež máte. Dále byste měli dbát na kvalitu dřeva používaného na stavbu opěrného systému. Dřevo musí být z čerstvě poražených stromů a nikoli z polomů. Každá pergola vyrobená z kvalitního dřeva je stabilní a dokáže odolat nejrůznějším rozmarům počasí. Co se týká kotevní pergoly, to může být pevné za pomocí kovových patek kotvených do betonu. Výbornou volbou jsou ale i nejmodernější zemní vruty, jež stačí do země pouze zavrtat a není nezbytná betonáž. Určitě byste měli také precizně přistupovat k opracování dřeva.  Zapomenout nelze ani na jeho nalakování. Důsledně byste měli přistupovat i k volbě střešní krytiny. Optimální jsou zejména asfaltové šindele, které jsou levné a většinou i kvalitní. Vybírat můžete klidně i plechovou krytinu, která je lehká a kompaktní.

Rohové pergoly-vetas.czRohové pergoly-vetas.cz

Kompaktní stavebnice

Necítíte-li se zrovna dvakrát zruční, vyplatí se vsadit spíše na stavbu pergoly ze stavebnice. Stačí si přímo objednat pergolu, která je již sestavná a domů vám bude dovezena v jednotlivých dílech. Vy si pak pohodlně podle přiloženého návrhu celou stavbu zkompletujete tak, aby vypadala stejně, jako je tomu u dodavatele na webu anebo v katalogu. Některé pergoly se vyznačují i mnohými třeba skleněnými prvky, které nelze svépomocí realizovat. V každém případě vám stavebnice pergoly dokáže ušetřit velké množství a úsilí. Prodejci většinou nabízejí i velké množství nejrůznějších modelů. Například na vetas.cz jich najdeme opravdu hodně v nejrůznějších podobách.

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *