Ztracený zahradní chodník

Zahradní chodníky: Ztracený je nejhezčí

Prostor zahrady by měl být neustále upravený a vypadat k světu. Spousta z nás tento názor zastává. Ostatně jak vypadá krásný rodinný domek, u něhož se nachází neupravená zarostlá zahrada. Velmi důležitou roli v celé kompozici zahrady hrají bezesporu chodníky, tedy místa, kudy budete procházet. Možností realizace chodníků je hned několik, přičemž každý z nás si většinou volí takový, který je mu nejbližší. Podívejme se tedy na typy chodníků v čele se ztraceným, který se stává stále oblíbenějším…

Jaké mohou být zahradní chodníky

Moderní zahradní chodníky mohou mít nejrůznější vzhled. V první řadě je třeba hovořit o klasických chodnících složených z dlažby. Ty se ale spíše vyjímají v těsném sousedství domu a na zahradu příliš nepatří pro svůj betonový hodě umělý vzhled. Mnohdy se volí i takzvaná vymývaná dlažba anebo chodník v prášku, tedy chodník složený z malých částeček písku. Jde ale většinou pouze o dočasnou a ne příliš vzhlednou variantu. Výbornou volbou je ztracený chodník, který dokáže vytvořit dokonalou atmosféru.

Funkční a hezký ztracený chodník

Ztracený zahradní chodník se vyznačuje především tím, že netvoří souvislou chodníkovou plochu. Do trávy padne naprosto jednolitě a v určitých momentech se skutečně ztrácí. I při deštivých dnech ale dokáže být maximálně funkční a slibuje suchou nášlapnou plochu pro každého příchozího. Vytvoření takovéhoto trávníku není vůbec složité a zvládnete to bez větších potíží klidně i sami doma svépomocí.

Jak vytvořit ztracený chodník

Ztracený chodník na obrázku, který je v horní části článku, je vyroben velmi jednoduše. Stačí mít pouze klasické dílce zámkové dlažby od Presbetonu. Jedná se o základní řadu Holand. K vytvoření jednoho nášlapu je zapotřebí čtyřech větších dlaždic a jedné poloviční. Tu si lze pochopitelně z celé i naříznout, ale optimálnější a přesnější je originál. Vkládáme jej jednoduše mezi celé kvádříky. Jako podklad slouží jemná drť a není od věci dát pod dlažbu i fólii, aby vám neprorůstala tráva. Ta ale často nevypadá špatně a dotváří patinu dlažby.

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *