podl

Výhody podlah z PVC a vinylu

Podlahy z PVC a vinylu jsou moderní a vkusné. Dávno minula doba nevzhledných roliček tuctového linolea. Tyto podlahy jsou oceňovány především pro příjemnou povrchovou úpravu, odolnost a cenovou dostupnost. Současný trh nabízí opravdu velké množství nejrůznějších barevných provedení, která se skvěle hodí do většiny současných interiérů.

Všechny výhody ve zkratce

Vysoká mechanická odolnost a odolnost proti vodě – mechanická odolnost je přímo úměrná tloušťce nášlapné vrstvy. Výslednou odolnost ovlivňuje také způsob pokládky podlahy. Celoplošné přilepení je obvykle lepší než pouhé volné položení na holý podklad.

Podlahy z PVC a vinylu se snadno udržují. Hrubé nečistoty postačí zamést a celou podlahu poté vytřít běžným úklidovým prostředkem. Mezi výhody těchto podlah patří i pružnost a měkká velmi příjemná povrchová úprava. Při vhodném podkladu je možno po podlahách z PVC a vinylu chodit i naboso. Podlahy z PVC a vinylu mají také velmi příznivé ceny a jejich instalace je opravdu jednoduchá.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Nejoblíbenější druhy PVC a vinylových podlah

Podlaha z bytového PVC

Pružný, odolný a celkově měkký materiál je určený do všech druhů bytových prostor. Obvykle se vyrábí v rolích v tloušťce od dvou do pěti milimetrů. Bytové PVC podlahy je možno položit na volno nebo přilepit k podkladu.

Podlaha z protiskluzového PVC

Protiskluzové PVC patří mezi bezpečnostní podlahoviny. V domácích podmínkách je nejčastěji využíváno jako povrchová vrstva na schodištích nebo jako podlaha do prostor s mokrým provozem, např. do koupelny.

Vinylová designová podlaha

Jak už název napovídá, hlavní funkcí této podlahy je estetický dojem. Používá se jako vhodný doplněk bytových i komerčních interiérů. I při propracovanější povrchové úpravě si vinylové designové podlahy zachovávající mechanickou odolnost a snadno se udržují. Při instalaci je nutné lamely nebo čtverce podlahy celoplošně nalepit k podkladu.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Bydlení mě baví a ráda o něm píšu. Zkušeností mám hodně.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *