Pelech pro psy

Nakupujete pelech pro psa? Na tyto aspekty nezapomeňte!

Pořídili jste si pejska? Pak byste měli mít k dispozici veškeré vybavení, které s ním souvisí. O každého člena rodiny se člověk chce starat co možná nejsvědomitěji a u psa je situace stejná. Pořídit mu krásné a funkční bydlení by mělo představovat jakousi samozřejmost a povinnost jeho majitele. Jak ale takový pelíšek pro psy vybírat? Určitě se vyplatí orientovat se podle následujících kritérií.

Kde bude pelíšek umístěn?

V první řadě je třeba vědět, jestli bude pelech pro psa v exteriéru nebo interiéru. V drtivé většině případů bývá vevnitř. I tady ale existují chladnější a teplejší místa. Bude-li vystaven průvanu a větší zimě, určitě volte takový, který disponuje vyššími boky. Existují dokonce modely ve tvaru iglú či nejrůznějších kukaní. Ty chrání před chladem dokonale. Do vytápěných prostor bez průvanu postačí ale úplně obyčejný pelech, který bude pohodlný.

Velikost vybírejte dle konkrétního psa

Pejsek musí mít ve svém obydlí dostatek prostoru. Při výběru není od věci brát v potaz také oblíbenou polohu vašeho pejska při spaní. Optimální bude, když si psa změříte a následně koupíte model, jenž bude o několik centimetrů větší. Jestliže si koupíte štěně, je jasné, že časem budete muset vybírat další pelíšek pro psy. Jinak vybírejte dle toho, jestli má rád váš pes soukromí. V takovémto případě je vhodnější volit uzavřené varianty.

Pelech pro psy

Zdroj obrázku: fera24.cz

Správný materiál

Volba vhodného materiálu pelíšku souvisí s tím, kde se bude nacházet. Venkovní varianty musí být odolné vlhkosti a také by měly být snadno omyvatelné. Výborným materiálem je třeba nylon. Doma lze mít pelíšky vyrobené z bavlny, případně plyše a jiných materiálů. Většinou je lze prát v pračce, což vám péči o pelech značně usnadní.

Kde nakupovat?

Pelíšky pro psy nepatří mezi sortiment, který by bylo nezbytné zkoušet na místě. Můžete si je tedy nakoupit online. Vyberete si například v eshopu Fera24. Nabídka je tady pestrá a většinu zboží mají skladem.

Zdroj náhledového obrázku: fera24.cz

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *