Výhody kvalitní střešní krytiny

Střecha a základy jsou nedílnou součástí každého domu. Jistě znáte význam základů – drží a podporují vše, co se nad nimi postaví. Střecha je stejně tak důležitá, protože chrání vše pod ní. Níže představím důvody, proč hraje kvalita střešní krytina tak zásadní roli.

Odolnost

Kvalitní betonová střešní krytina vydrží déle nežli méně kvalitní. Daleko snadněji ustojí nápor letního slunce, tropických teplot, větru, deště a bouřek. Nekvalitní střecha se opotřebí a poškodí pod těmito vlivy daleko dříve a budete ji tedy muset vyměňovat častěji.

Ochrana

Jak jsem již zmínil v úvodu, primárním úkolem střechy je ochrana. Jakmile se v nekvalitní krytině začnou dělat praskliny a trhliny, začíná v této funkci selhávat a do domu začíná prosakovat voda. Pokud nekontrolujete Vaše podkroví pravidelně, tak si toho nemusíte ani všimnout. V momentu, kdy Vám prosakující voda udělá skvrnu na stropě, bývá obvykle už pozdě, neboť voda v podkroví již pravděpodobně poškodila trámy a další konstrukční podpůrné prvky střechy.

Efektivnost

Šikovně zkonstruovaná izolace a ventilační systém střechy výrazně spoří energii. Správná střešní krytina slouží jako klíčový regulátor tepla a ventil vlhkosti Vašeho domu. Voda (vodní pára), která vzniká přímo ve Vašem domě, může mít stejně devastující následky jako ta, která padá z nebe. Správný ventilační systém Vám pomáhá se této vody zbavovat. Pečlivá izolace zase vytváří přechodnou tepelnou vrstvu, která vytápí Váš dům v zimě a chladí v létě.

Kvalita

Pokud toužíte po kvalitní střeše, je důležité si uvědomit, že kvalita samotného materiálu, z něhož je postavena, je pouze polovina úspěchu. Montáž je stejně tak důležitá. My ve společnosti Filko-střechy máme 22 let zkušeností s různorodými pokrývačskými pracemi. Naši zaměstnanci jsou certifikovaní a znalí nejmodernějších metod, takže si můžete být jisti, že svoji práci odvedeme dobře.

Pokud Vám záleží na životnosti Vašeho domu, sáhněte po kvalitě a nechte si vyrobit střechu na klíč.

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *