28/10/2014
Kategorie: Interiér, Kuchyně, Novinky

Vyberte si spolehlivý louskáček na ořechy

Využití ořechů v kuchyni je často maximální každá hospodyňka je čas od času k pečení stoprocentně potřebuje. V obchodě je lze pochopitelně koupit již naloupané v podobě jader. V případě, že ale máte vlastní ořechy, bude nezbytné je nalouskat. Jen tak v ruce se jejich skořápka naruší jen velmi složitě, a tak je ideální vybrat si kvalitní louskáček na ořechy. Podívejme se tedy přesněni na to, jaké možnosti z hlediska jeho výběru vlastně máme. O tom, že se na trhu nachází celá řada těchto pomocníků, není vůbec pochyb.

Klasický kovový louskáček na ořech

Asi nejčastěji se kupuje klasický kovový louskáček na ořechy. Ten se vyznačuje poměrně bytelnou konstrukcí a také zoubky. Vypadá v podstatě stejně, jako je tomu u kleští. Tento louskáček na ořechy je maximálně efektivní při loupání, nicméně chybí mu pohodlnost práce. Optimální je, když bude opatřen nějakou měkčí rukojetí, jež zajistí minimalizaci otlaků na rukou. I takovéto louskáčky jsou k dispozici.

Designový louskáček

Kladete-li spíše důraz vzhled kuchyňských potřeb, pak se jeví jako optimální designový louskáček na ořechy. Ten lze sehnat v mnoha různých podobách. Moc hezky vypadá například ryze dřevěný louskáček, nicméně koupit jej lze klidně i v mosazném a jiném provedení. Často jsou k dispozici i plastové anebo poplastované louskáčky, které ale většinou nevydrží tlak na ně vytvořený.

 Ostatní typy louskáčků na ořechy

Louskáčky na ořechy je třeba vybírat obezřetně i vzhledem k tomu, jaké ořechy budete potřebovat vyloupat. Některé louskáčky jsou ryze univerzální a slouží k louskání všech typů ořechů. Jinak je ale možné sehnat klidně i speciální louskáček na lískové ořechy. Zapomenout nemůžeme ani na louskáček ořechů určený třeba na burské oříšky anebo na některé další typy různých jádrovin.

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *