Vyberte si spolehlivý louskáček na ořechy

Využití ořechů v kuchyni je často maximální každá hospodyňka je čas od času k pečení stoprocentně potřebuje. V obchodě je lze pochopitelně koupit již naloupané v podobě jader. V případě, že ale máte vlastní ořechy, bude nezbytné je nalouskat. Jen tak v ruce se jejich skořápka naruší jen velmi složitě, a tak je ideální vybrat si kvalitní louskáček na ořechy. Podívejme se tedy přesněni na to, jaké možnosti z hlediska jeho výběru vlastně máme. O tom, že se na trhu nachází celá řada těchto pomocníků, není vůbec pochyb.

Klasický kovový louskáček na ořech

Asi nejčastěji se kupuje klasický kovový louskáček na ořechy. Ten se vyznačuje poměrně bytelnou konstrukcí a také zoubky. Vypadá v podstatě stejně, jako je tomu u kleští. Tento louskáček na ořechy je maximálně efektivní při loupání, nicméně chybí mu pohodlnost práce. Optimální je, když bude opatřen nějakou měkčí rukojetí, jež zajistí minimalizaci otlaků na rukou. I takovéto louskáčky jsou k dispozici.

Designový louskáček

Kladete-li spíše důraz vzhled kuchyňských potřeb, pak se jeví jako optimální designový louskáček na ořechy. Ten lze sehnat v mnoha různých podobách. Moc hezky vypadá například ryze dřevěný louskáček, nicméně koupit jej lze klidně i v mosazném a jiném provedení. Často jsou k dispozici i plastové anebo poplastované louskáčky, které ale většinou nevydrží tlak na ně vytvořený.

 Ostatní typy louskáčků na ořechy

Louskáčky na ořechy je třeba vybírat obezřetně i vzhledem k tomu, jaké ořechy budete potřebovat vyloupat. Některé louskáčky jsou ryze univerzální a slouží k louskání všech typů ořechů. Jinak je ale možné sehnat klidně i speciální louskáček na lískové ořechy. Zapomenout nemůžeme ani na louskáček ořechů určený třeba na burské oříšky anebo na některé další typy různých jádrovin.

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *