Ložnice malba

Jaké barvy do ložnice jsou ideální

Malba ložnice je často otázkou, kterou si kladou i profesionálové. Ložnice patří mezi místnosti, jež nejsou až tolik v permanenci, jako je tomu u obývacích pokojů anebo pokojů dětských. I tak tady ale trávíme velkou porci času a je nezbytné zaměřit se na to, abychom se i v ložnici cítili skutečně příjemně. Barevné spektrum je přitom ryze na nás a našem rozmyslu. Pokusme se tedy najít jakousi inspiraci a ukázat, jakým způsobem jsou mnohé luxusní ložnice vymalovány.

Studené odstíny

Poměrně oblíbené jsou zejména ložnice ve studených odstínech. Jejich vzhled je sice na jednu stranu chladný, nicméně na stranu druhou vypadají opravdu hezky a vkusně. Mnohdy se využívá především modrá barva. Výjimkou není ani fialová ložnice a mnohé další barvy. Lidé v určitých případech vybírají i opravdu hodně tmavé ložnice, a to třeba v šedé barvě anebo v tmavě zeleném provedení. V každém případě ale stojí zato vybrat si spíše jemnější světlejší odstín, abyste neměli ložnici v podobném vzezření jako je hrobka.

Teplé odstíny

Ložnice v teplých barvách je mnohdy naprosto ideální záležitostí, jelikož pobyt v ní je již na první pohled příjemný. Cítit se v takovéto ložnici můžete skvěle i při odpočinku, kdy na rozdíl od spánku vnímáte realitu mnohem ostřeji a pohodlněji. Zcela jistě je ideální najít takové teplé odstíny, které budou vypadat moc hezky a přinesou do interiéru pohodu a klid. Skvěle vypadá třeba kombinace červené a žluté barvy.

Doplňky v barevných odstínech

Do ložnice patří i spousta různých doplňků, nábytek a jiné záležitosti, jež mohou být také v barvách ložnice, které jste si zvolili. Určitě není problém najít si takové odstíny, které budou korespondovat s celkovým rozpoložením barevného spektra interiéru ložnice. Výborné jsou třeba hezké hodiny v barvách ložnice. Zapomenout ale nelze ani na malé lampičky do ložnice, které také mohou barevně skvěle ladit.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *