P1030215

Jakou dlažbu zvolit na terasu?

Terasa je místem, kde budete odpočívat, trávit své volné chvíle a budou zde probíhat i příjemná posezení s přáteli a rodinou. Vyberte správnou dlažbu, která takový nápor vydrží!

Terasa je nejen místem, které slouží k odpočinku či k usazení návštěvy, je to také prostor, který doplňuje váš domov a z toho důvodu by také měl být vybavený ve stejném stylu. Zejména dlažba by měla být nejen kvalitní, ale také vkusná!

Zajímá vás jen cena? Zkuste se při výběru zaměřit i na jiné parametry!

Je jisté, že při nákupu dlažby na terasu vás bude zajímat především její cena. Ovšem i další parametry jsou důležité!

Na materiálu záleží!

Jaký materiál je vhodný právě po vaší terasu? To se dozvíte v následujících řádcích!

Terasa ze dřeva

Podlehnout kráse přírodních materiálu není nijak těžké. Ovšem je důležité si uvědomit, že tento materiál vyžaduje nejen větší rozpočet, ale také následnou péči. Měkká dřevina se brzy ‘’ošlape’’ a je třeba nového nátěru a další údržby. Tvrdší, exotické dřevo si zase málokdo může dovolit.

Terasa z kamene

Luxusní záležitost, která ve výsledku dokonale podtrhne váš styl a vkus. Kamennou dlažbu je nutno nechat položit od odborníka, také je nutno počítat s vysokou cenou.

Terasa z betonu

Nejčastěji jde o zámkovou dlažbu, která je používaná především na chodníčky a cestičky. Ovšem i terasa může být z tohoto materiálu. Zaujme vás nízká pořizovací cena a snadná pokládka.

Keramická terasa

Keramické obklady využijete především ve své koupelně. Pro použití na terase to není nejlepší řešení. Keramika lehce promrzne a praskne. Ani s deštěm není keramická dlažba kamarádem, kontakt s vodou mění takovou terasu ve vodní skluzavku. Nepomůže ani protiskluzová úprava! Při úpravě dlaždiček volte kvalitní řezačky na dlažbu.

WPC dlažba

Jde o aktuální trend, moderní materiál je téměř bezúdržbový, cenově přijatelný a pokládka rychlá a jednoduchá, takže jí zvládnete svépomocí.

Jakou dlažbu zvolíte Vy?

Zdroj náhledového obrázku: Vlastní archiv Radka Štěpána

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *