Výhody granitových dřezů: Málo jich určitě není

Granitový dřez

Uvažujete o pořízení nového dřezu do kuchyně? Pokud ano, alternativ z pohledu použitého materiálu máte spousty. Hodně na oblibě si získal především granit. Právě granitové dřezy dokážou udělat v kuchyni velkou parádu, a navíc se vyznačují maximální funkčností. My se na jejich přednosti podíváme mnohem podrobněji v následujících řádcích. Nejprve se ale zaměříme na granit jako materiál.

Z čeho se vyrábí granitové dřezy?

Jejich základem je kamenivo. tvoří až 80 % směsi, z nichž jsou granitové dřezy vyrobeny. Z ostatních komponent je zapotřebí jmenovat pojiva obsažená v granitu z 15 % a 5 % barviv. Vybrat si lze ze spousty různých barevných variací granitových dřezů. V podstatě jich najdeme takřka nepřeberné množství. Sladit takovýto dřez s kuchyňskou linkou nebo výmalbou kuchyně či jídelny není nijak složité. Odstín si vždycky najdete. Hodně oblíbený je zejména granitový dřez černý.

Maximálně odolný materiál

O faktu, že granitové dřezy s baterií vydrží hodně dlouho, není třeba pochybovat. Granit představuje maximálně odolný materiál. Vyznačuje se vysokou rezistencí vůči poškrábání i vyšším teplotám. Zapomenout přitom nemůžeme ani na barevnou stálost. Na nějaké vyblednutí v důsledku častého používání můžete zapomenout. Když už dojde k poškrábání povrchu, rýhy jsou okem minimálně patrné.   
Granitový dřez

Granitový dřez: Foto Svet-drezu.cz

Spousta tvarů a velikostí

Jednodřezy, dvojdřezy, dřezy s vaničkou a odkapávačem. Záleží jen na vás. Variací granitových dřezů je opravdu spousta. V úvahu je zapotřebí brát v potaz hlavně množství členů domácnosti a používání konkrétního druhu potravin.

Jednoduchá údržba samozřejmostí

Na kvalitních granitových dřezech se fakticky neusazuje vodní kámen. Po každém použití dřezu se vyplatí jeho povrch utřít dokonale do sucha. Jednou za čas se také ošetří prostřednictvím lešticí pasty.

A kde se na granitové dřezy podívat a případně je zakoupit? Na www.svet-drezu.cz.

Granitový dřez: Náhledové foto Svet-drezu.cz

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.