01_pracka

Jak lze využít ocet při praní

Ocet dokáže být velkým pomocníkem v domácnosti, a to při řadě příležitostí. Můžete jej použít přirozeně při vaření, avšak i jinak. Například i při praní. Ocet totiž odstraňuje zápach, jde o účinnou dezinfekci a odstraňuje nečistoty. Jak jej lze při praní prádla využít? Na to se dnes společně podíváme. Pojďme tedy na to!

Ocet jako aviváž

V minulosti se používal ocet namísto aviváže. I dnes jej lze takto využít. Zjemňuje totiž husté tkaniny. Zároveň pomáhá při čištění nadměrně znečištěných látek. Stejně tak ocet eliminuje nepříjemný zápach. Jak tedy ocet jako aviváž využít? Přidejte 100 ml do přihrádky pračky, která je určená k aplikaci aviváže. Zejména je ocet účinný při praní utěrek. Zbaví jich zápachu a zjemní je. Pokud se nechcete vzdávat vaší aviváže, můžete ocet s aviváží také namixovat. Ocet ve spojení s aviváží zvýší její účinky a vůni.

Ocet

Foto: Pixabay

Ocet jako bělidlo

Účinný je ocet i když jej použijete namísto bělidla. Potřebujete-li se zbavit zašedlé barvy na bílém prádle, pak je dobré využít právě ocet. Stejně tak dokáže zamezit a odstranit žluté skvrny. Jak tedy ocet jako bělidlo využít? Vezměte 100 ml octa a přidejte jej do přihrádky pračky na aviváž. Pokud perete záclony nebo ubrusy, uvidíte rozdíl.  Látkám se totiž vrátí jejich zářivě bílá barva. Ocet jako bělidlo lze použít i tak, že namočíte bílé prádlo do vody, kam jsme předtím přidali asi 50 ml octa. Necháte zde prádlo asi na 15 minut, poté jej dobře opláchnete a vysušíte.

Ocet odstraní z pračky usazeniny

Nemusíme však používat ocet jen pro praní prádla. Stejně tak dokáže tento roztok pomoci pračce jako takové. Díky octu se můžete zbavit nepříjemných usazenin pracího prášku. V pračce se totiž často usadí zbytky pracího prášku, které pak nejsou důkladně opláchnuty v rámci pracího procesu pračky. Proto je dobré do praní přidávat ještě 200 ml octa. Ten pomůže v s rozpuštěním veškerého prášku v bubnu pračky. Na prádle tedy nezůstanou zbytky nerozpuštěného prášku a zároveň získáte další pozitivní efekty octa, které jsme zde výše uváděli.

Náhledové foto: Pixabay

Jak bydlet co nejlépe? Vychytávek v domácnosti je spousta. O některé se s vámi podělím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *