Výhody a vlastnosti LED osvětlení

LED osvětlení

Používáte LED osvětlení ve vaší domácnosti? A jste si vědomi všech výhod pro to, abyste je využívali naplno? Pokud si tím nejste jistí, určitě pokračujte textem dále. Dnes si představíme totiž vše, co byste o LED osvětlení v domácnosti měli vědět. Pojďme na to!

Efektivnost oproti žárovkám

LED z anglického Light Emitting Diode je dioda, která se používá jako nejefektivnější zdroj světla. Jde totiž o energeticky velmi výhodné řešení svícení doma. Představují totiž energetické úspory v míře od 80 do 90 % při srovnání s klasickými žárovkami. Přitom mají také několikanásobně delší životnost. Žárovky totiž k vytvoření světla potřebují teplo. Z energie, kterou vynakládají na teplo jde jen 8 % na světlo. LED žárovky však oproti tomu vynakládají až 90 % energie pouze na světlo. Jde tedy o mnohem efektivnější systém.

Do budoucnosti udržitelnější

LED osvícení je také spojováno s budoucností a udržitelností. Šetří totiž elektrickou energii. Dle toho, jak je popsáno výše dost značně. Zvolení LED osvětlení, jeho správná údržba spolu s technologickým pokrokem a dostupnější distribucí může tedy znatelně přispět k ochraně životního prostředí a jeho udržitelnosti pro další generace. Navíc pro podnikatele či vlastníky domů představují LED žárovky velké úspory financí. Je-li pro vás tedy ochrana životního prostředí moc vágní a abstraktní hodnotou, pak jistě oceníte alespoň konkrétní úspory, které vám vzniknou.

Přizpůsobení svitu

Možná máte spojené LED žárovky s chladným bílým světlem, které se vám může zdát nezvyklé a nepřirozené. To je však minulostí. Nyní se již vyrábí LED světla v mnoha odstínech, mnoha variantách teplejších či studenějších svitů. Dokonce existují produkty, které nabízejí funkci změny těchto odstínů. Od matného žlutého světla, po jasné bílé a intenzivní svícení.

Zdroj úvodní náhledové fotografie: Pixabay.com

Jan Mikulín - profile photo

Jak bydlet co nejlépe? Vychytávek v domácnosti je spousta. O některé se s vámi podělím.