01_korek

Výhody a nevýhody korkových podlah

Korek lidé využívají už celá staletí. Tím nejtypičtějším použitím korku, které člověku vždy vytane na mysli jako první, je samozřejmě zátka u lahve od vína. I přes dlouhou historii svého používání ale patří korek v současnosti mezi materiály, které zažívají velký boom a těší se vzrůstající popularitě. Z korku se dnes vyrábí obuv i oblečení, módní doplňky a řada dalších předmětů. Velmi populární jsou také korkové podlahy. Jaké jsou jejich výhody a nevýhody?

Výhody korku jako podlahového materiálu

Korek má hned několik velmi pozitivních vlastností, které z něj dělají vhodný podlahový materiál. Především se jedná o materiál, který obyvatele bytu nikterak netrestá za to, že po něm chodí naboso. Právě naopak, korek je krásně měkký na nášlap a také teplý. Žádné studené dlaždice. Korek je dobrým tepelným a také akustickým izolantem a rozumí si i s podlahovým topením.

Velkou výhodou korku je i jeho odolnost. Korku nevadí vlhko ani rozdíly v teplotě. Bez problémů přežije i rozlití nejrůznějších tekutin. Korek je navíc čistě přírodní materiál, je antimikrobiální a bez problémů může být položen v domácnosti, kterou obývají astmatici či alergici.

Velkým plusem korku jako materiálu je fakt, že se jedná v pravém smyslu o obnovitelný přírodní zdroj a je proto maximálně ekologický.

02_korek2

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Nevýhody korkových podlah

I korková podlaha má však své nevýhody. Korek je na jednu stranu velmi odolný ve chvíli, kdy na něj spadne byť i těžký předmět. Ovšem ve chvíli, kdy do něj v nestřežené chvíli začne dítě rýpat hračkou anebo se kočce zalíbí brousit si o něj drápky, poškození je nevyhnutelné.

Korek také vlivem slunečního záření postupně ztrácí barvu. Pokud na podlahu svítí nerovnoměrně, časem se na něm vytvoří světlejší a tmavší skvrny.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Stylové bydlení je skvělé. Vím o něm hodně a chci se o to podělit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *