relaxing-1979674_640

Vychutnávejte si teplo rodinného krbu

Studené zimní měsíce sice pomalu končí, nicméně ani během prvních jarních dnů se určitě příliš neohřejeme. Nastává ovšem ideální doba pro realizaci plánů na rekonstrukci domácností a když už k této činnosti přistoupíte, určitě se vyplatí přemýšlet i nad pořízením krásného krbu do obývacích prostor. Ten totiž přináší jedinečný uživatelský zážitek společně se sníženými náklady za tepelnou energii. Jaký krb si vyberete právě vy?

Topení v krbu oceníte v každém ročním období

Kdo by nemiloval nikým nerušené chvíle pohody při sledování oblíbených televizních pořadů či četbě napínavé knihy. Pokud chcete zážitek spojený s těmito činnostmi ještě umocnit, umístěte do obývací místnosti krb. Klasické krby s otevřeným ohništěm slouží především jako vkusný doplněk interiéru, který uživatelům poskytne dávku romantiky. Zároveň přispěje také z hlediska tepelného vytápění, ačkoli jako hlavní zdroj tepla se příliš nehodí.

Otevřený krb sice za nízkou cenu vytopí celou místnost, nicméně tak učiní jenom krátkodobě. Když pak jeho plamen vyhasne, samozřejmě zmizí i teplo. Účinnost spalování a špína způsobená sazemi je taktéž tématem k zamyšlení, takže pokud o tento typ krbu stojíte, připravte se i na jeho nedostatky.

Teplovzdušné krby se hodí na chaty a chalupy

Teplovzdušné krby fungují na bázi nasávání studeného vzduchu, jeho následném ohřátí uvnitř plápolající komory a vypouštění do prostoru. Hodí se zejména v prostorách, kde potřebujete rychle načerpat teplo, takže v zásadě hovoříme především o rekreačních budovách (chata, chalupa). Ačkoli oheň uvnitř komory už dávno vyhasl, krb sálá teplo ještě několik hodin poté.

Má však také určité nevýhody. Tento typ tepla se velice těžko reguluje a je nutné přikládat pod kotel pravidelně v horizontu dvou až tří hodin. Teplovzdušné krby zároveň neslouží pro ohřev vody a v interiéru zaberou poměrně hodně místa, které by šlo využít jinak.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Krbová kamna s výměníkem vynikají jednoduchou montáží

Pokud se nechcete pouštět do žádných větších akcí, vaše požadavky splní přenosná krbová kamna. Ty stačí jednoduše napojit na komín a máte vyhráno. Teplo z nich stejně jako v předchozím případě vychází i několik hodin po vyhasnutí plamene. Bohužel se vám však podaří vytopit pouze místnost, ve které jsou umístěny.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Trendy v bydlení se různí. Sleduji je a rád se o své poznatky podělím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *