Domácí vinotéka

Vybíráte domácí vinotéku? Na tyto aspekty nezapomeňte!

Dopřát si doma skvělé víno považujeme za jakousi samozřejmost. Bohužel ale ani při nákupu sebelepšího ročníku nemáme jistotu, že si opravdu lahev vychutnáme. Na vině totiž může být nesprávná teplota vína. Z toho důvodu se určitě nevyplatí spoléhat na venkovní počasí, prostředí ve spíži nebo chladničku na potraviny. Nákup speciální chladničky na víno se v podstatě stává samozřejmostí pro jakéhokoli vinného gurmána. Jak tedy vybrat tu správnou? Podle následujících aspektů.

Klasika vs. vestavba

V první řadě si rozmyslete, jestli vám bude vyhovovat klasická nebo vestavná vinotéka. Cenově jsou mezi oběma minimální rozdíly. Jde jen o to, aby chladnička na víno dokonale padla do vašeho interiéru.

Domácí vinotéka

Celková kapacita vinotéky

Tady záleží na vaší spotřebě. Domácí vinotéka ale nemusí být nijak výrazně objemná. Bohatě vám postačí provedení s celkovou kapacitou do 30 lahví.

Způsob chlazení

V podstatě existují dva. Ten první méně výkonný je založen na chlazení prostřednictvím termoelektrického článku. Vinotéky tohoto charakteru jsou sice levnější, ale mají vyšší spotřebu. Vhodnější jsou modely s kompresorem fungující na podobném principu jako klasické ledničky.

Domácí vinotéka

Konstrukce vinotéky

V podstatě se rozlišují provedení s kovovými a dřevěnými policemi. Prvně jmenované jsou typické zejména nižší cenou. Velkou předností polic ze dřeva je jejich schopnost udržovat vlhkost.

Pozor na energetický štítek!

U každého elektrického přístroje je zapotřebí sledovat spotřebu. Podívejte se proto na energetický štítek, kterým chladnička na víno disponuje. Ihned poznáte, kolik vás bude provoz daného zařízení stát.

Nakupujte u spolehlivého prodejce

Určitě se vyplatí vsadit na specialistu v tomto oboru. Naším tipem je specializovaný eshop Chladnička na víno, který nabízí spousty různých vinoték za výhodné ceny.

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *