Domek na nářadí

5 tipů pro efektivní výběr zahradního nábytku

Zima je sice v plném proudu a člověk spíše myslí na odklízení sněhu, krmení ptáků a jiné tradiční zimní činnosti. Přesto všechno velmi rychle uteče a přijde jaro, které s sebou přinese i nezbytnost řešení spousty činností. Především byste se měli dokonale připravit na jarní a letní sezonu. Důležitý je jednak revize zahradní techniky a jednak také kontrola vybavení, jež patří do exteriéru. Tím základním je bezesporu zahradní nábytek. Pokud tušíte, že ten starý už velkou parádu ani pohodlí nepřinese, nebojte se investovat do nového. Netušíte-li, jak byste měli při jeho výběru postupovat, jste na správném místě. V následujících řádcích vám poradíme. Dáme vám celkem 5 užitečných tipů, jež by vám měly pomoct.

1. Charakter materiálu na prvním místě

V první řadě se zaměřte na materiál, z něhož je zahradní nábytek vyroben. Alternativ je hned několik a všechny mají svá pro a proti. O jaké materiály se tedy nejčastěji jedná?

Masivní dřevo

Je tradičním materiálem, který vám bude po dlouhá léta dokonale sloužit, je čistě přírodním, voňavým a příjemným na dotek. Promyslete si, zdali chcete skládací nábytek, nebo takový, který bude na daném místě nastálo. Pokud bude nábytek z masivu umístěný na zastřešeném místě, není nutné tento nábytek uklízet.

Kov

Jestliže chcete maximálně trvanlivý zahradní nábytek, určitě není od věci vsadit na kovový. Většinou se volí kovová konstrukce doplněná dřevem, designově je takováto variace jedinečná.

Ratan

Tento čistě přírodní nábytek je také moc hezký, originální a poměrně lehký. Tento nábytek je nutné chránit před povětrnostními vlivy a dostatečně ošetřovat.

Umělý ratan a plast

Chcete-li zahradní nábytek který nebudete muset udržovat, pak vsaďte na umělý ratan, případně na plastovou variantu. Dnešní plastový zahradní nábytek je má moderní vzhled a vydrží i velmi dlouhou dobu.

2. Maximální pohodlí

Taková ratanová křesílka jsou ergonomicky tvarovaná a maximálně komfortní. O masivním dřevěném nábytku se ale totéž tvrdit nedá. Proto nezapomeňte dokoupit nejrůznější podušky a příslušenství, které vám posezení do značné míry dokážou zpříjemnit.

3. Je u nábytku zapotřebí mobilita

Tento fakt je nutné brát v potaz, otevřené zahradní posezení bez zastřešení vyžaduje lehký zahradní nábytek, který budeme pohodlně uklízet, většinou ho složíte a uklidíte do garáže, zahradní domku nebo domku na nářadí. V zastřešeném prostoru může mít klidně posezení celoročně.

4. Elegantní design

Vyladit si pergolu, terasu nebo jiné posezení dnes není nijak složité. Stačí k tomu jen ty správné materiály a barvy. Všechny zmiňované typy nábytku lze sehnat v různých pestrých odstínech, na trhu je velký výběr nejrůznějších tvarů a variací.

5. Celková cena

Fakt, že cenu uvádíme až v posledním bodě, je čistě náhodný, s poměrně vysokou cenou počítejte u masivního nábytku, plastový nábytek je naopak za příznivou cenu.

Zdroj náhledového obrázku: baumax.cz

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

1 komentář

  1. krejčík Odpovědět

    Nepochopil jsem Vaše stránky. ????? mám vybraný zahradní domek, hledám cenu a vy píšete jen román???

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *