Pokoj pro kluka

Jak zařídit dětský pokojíček pro kluka

Máte doma malého nezbedníka, případně očekáváte jeho narození a rádi byste mu vytvořili optimální království? Pak se rozhodně neostýchejte a pusťte se do díla. Než se ale k samotnému vybavování rozhodnete, začtěte se do následujících řádků. Prozradíme vám totiž v několika krocích ty nejdůležitější informace, jež se vyplatí brát v potaz. Než se do jednotlivých rad pustíme, určitě předešleme, že postupovat je třeba v mnohých ohledech především podle aktuálního věku dítěte.

Tradiční chlapecké barvy samozřejmostí

Jaké barvy jsou do chlapeckého pokoje ideální? Samozřejmě je třeba začít bílou. Ta slouží jako podklad a v mnohých místech může bez problémů zůstat. Myslete na to, že při případném znečištění zdí se bílá nejlépe přemalovává. A malých kluků vždy musíte počítat s nějakou tou nečistotou. Jinak se hojně využívají odstíny modré a samozřejmě i zelené. S červenou, oranžovou a žlutou příliš nepočítejte.

Postel, stůl a židle jako základ

Dětský pokoj slouží malému nezbedníkovi jako ložnice, pracovna a herní místnost. Z této skutečnosti musíte vycházet. Dětské postele lze vybírat v mnoha variacích, a to jak klasických, tak třeba vyvýšených s herním prostorem. Výjimkou nejsou ani dvoupatrové variace. Pracovní stůl musí být hlavně prostorný. Bude na něm stát v budoucnu zřejmě i notebook a mnohé další předměty a pomůcky. Dětské psací stoly lze sehnat v mnoha barevných i tvarových variacích. Židle by měly být ergonomické a barevně korespondující s místností. Vybrat si všechen tento nábytek můžete například na e-shopu muzza.cz.

 Zdroj: muzza.cz

Nezapomeňte na šatní skříně

Samozřejmě je zapotřebí také schovat chlapecké oděvy. Sloužit k tomuto účelu budou samozřejmě kvalitní skříně nebo i jiné dětské úložné prostory. Vybírat je možné vestavné nebo klasické prostorové skříně. Záleží na vkusu a aktuálních finančních možnostech. Výbornou volbou mohou být i skříně se zrcadlem, před kterým se váš malý fešák může upravovat před ochodem do školy. Výhodou je samozřejmě i to, že již v pokojíčku nemusíte řešit další zrcadlo.

Nesmírně důležité správné osvětlení

Optimální volbou je bezesporu centrální svítidlo v kombinaci s lampičkou u postele a malou lampou na stole, případně za stolem na zdi. Veškeré osvětlení už musí mít LED podobu. Barevně jej lze také přizpůsobit. Ideální je především teplý bílý odstín.

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *