Klima

Pořízení klimatizace? Na co pozor

V průběhu prvního čtvrtletí roku je dobré začít přemýšlet o nákupu klimatizaci. Pokud víte, že se bez ní již v létě neobejdete, je dobré začít vybírat a shánět už teď. Firmy mají více volného času, poradí vám. Proto se dnes podíváme detailně na nákup tohoto spotřebiče.

Pravidelný servis a složitější instalace

Pokud budete klimatizaci kupovat, musíte počítat s těmito dvěma vlastnostmi. Nekončí to nákupem. Potřeba je pravidelný servis a dobře zvládnutá instalace. Pokud tedy vybíráte firmu, u které zařízení pořídíte, nerozhoduje jen rychlost vyřízení prodeje, ale i jejich ochota během roku. Zkuste si zjistit zkušenosti jiných. Osobně nebo na internetu. Reaguje firma rychle, když je potřeba údržba? Důležitá je i ochota prodejce k shánění náhradních dílů. Firmy, které jsou zde již dlouhá léta adaptované, dokážou sehnat i již staré díly. Některé to však vůbec nebude zajímat.

Více setů nebo stačí jedna?

Můžete si koupit jen jednu klimatizaci. Máte-li však velký dům, může se stát (a většinou se tak stává), že jen pouhým „otevřením dveří“ Klima v létě nezchladíte ve všech prostorech. Proto je lepší koupit do více místností více setů. Pokud se rozhodnete k tradičnímu nákupu několika jednotek vnitřních, které chladí vzduch a jednu venkovní, která zase teplo odvádí a uvolňuje, můžete mít problém, když bude mít poruchu jedna jednotka. Na tomto systému je totiž největší nevýhodou, že i jeden článek dokáže paralyzovat celou soustavu.

Nespokojte se jen s chlazením

Ač jde o primární účel klimatizace, dnes již neplní jen funkci ochlazování vnitřního vzduchu v obydlí. Můžete tak vybírat a srovnávat přístroje i vzhledem k jejich dalším funkcím. Dnešní klimatizace totiž například mohou vzduch čistit. Plazmové filtry ničí viry či bakterie. Ionizují vzduch, a proto je vhodné umístit je do míst, kde spíte. Další modely mohou třeba místo ochlazování při potřebě i ohřívat.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Jak bydlet co nejlépe? Vychytávek v domácnosti je spousta. O některé se s vámi podělím.

1 komentář

  1. Julie Odpovědět

    My jsme si pořídili klimatizaci do bytu od značky LG z encofa.cz/klimatizace-pro-domacnosti/ a jsme s ní spokojení. Je tichá, nemá moc velkou spotřebu, ale hlavně funguje i jako čistička vzduchu. Tu jsem chtěla také kupovat, ale už nemusím, takže jsme za ni ušetřili, ale hlavně by to byla další věc, která by nám doma zabírala místo a zas tak velký byt nemáme, abychom si mohli pořád něco kupovat.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *