Závěsy

Vybíráme závěsy a záclony na okna

Hrají velkou roli v interiérech, pomáhají oživit nebo dokonce úplně měnit vzhled místností.  A to všechno rychle a za nízké náklady. Řeč je záclonách a závěsech na okna.  Na co si dát pozor při jejich výběru a jaké jsou nejnovější trendy? To se dozvíte v článku.

Věnujte výběru dostatek času

Výběru závěsu a záclony bychom měli věnovat velkou pozornost. Styl interiéru mohou totiž jak podtrhnout, tak pokazit. Navíc nejde o krátkodobou nebo sezonní záležitost, právě naopak okna vám budou zdobit i několik let. Před koupí závěsu nebo záclony jsou důležité především rozměry, abychom věděli kolik materiálu vůbec koupit. Pokud chcete záclonou okno pouze překrýt, vynásobte dvakrát šířku okna. Navíc počítejte ještě s přesahem 20 cm na obě strany. Záclona tak bude hezky nařasená. U délky zase myslete na to, že k ní musíte připočítat minimálně 15 cm navíc pro našití úchytů či řasící pásky na garnýž.

Dnešní trendy

Co se týká dnešních trendů, jsou nastaveny tak, aby si vybral každý. Dají se rozdělit do takový 4 linií. První z nich je zaměřen na ekologii, takže tomuto stylu vládnou zemité barvy jako je hnědá, šedá a zelená. Materiály jsou samozřejmě také přírodní. Druhá linie se vyznačuje luxusními a třpytivými textiliemi s nádechem orientu.  Třetí linie naopak zvýrazňuje čistotu a lehkost. V této linii jsou upřednostňovány vzdušné úpletové textilie ve velmi světlých pastelových tónech.  Poslední linie se vyznačuje barevností a kontrasty či geometrickými vzory.

Dbejte na celkový vzhled interiéru

Jestliže se vám nějaká látka či vzor líbí v prodejně, nemusí se nutně hodit třeba do vaší ložnice. Je tedy třeba zohlednit celkový styl a barevné ladění pokoje. V případě, že máte interiér s výraznějšími designovými kousky, volte decentní záclony i závěsy. Naopak pokud ve vašem interiéru převládají světlé barvy, můžete si zvolit jakékoliv barvy a vzory závěsů. A ve chvíli, kdy se nebudete vědět rady, můžete vždy požádat o pomoc designéra.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

K pohodovému bydlení nepotřebujete luxus. Stačí být jen spokojený. Třeba s málem. Zajímavosti z této oblasti vám ráda představím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *