Úspora energie

Víme, jak ušetřit na elektřině a energiích

Díváte se aktuálně na výpis plateb za energie a nemůžete vůbec uvěřit vlastním očím? Určitě nejste sami, nicméně to vás stoprocentně neuklidní. Jedinou vaší úlevou může být fakt, že i sebevyšší částky není problém srazit dolů. Ptáte se jak? Pak jste na správné adrese. V následujících řádcích se soustředíme právě na možnosti úspory, jež se aktuálně nabízejí. Málo jich stoprocentně není. A to pomineme zateplování krovů anebo pláště konkrétního objektu. Pojďme tedy na konkrétní tipy.

Stačí jen vyměnit svítidla

Ano, náš první tip na efektivní úspory zní poměrně jednoduše, nicméně je to opravdu tak. LED technologie je maximálně úsporná. Rozhodně byste měli zapomenout na vyšší pořizovací cenu tohoto druhu svítidel. Vždyť konkrétní místnost dokáže dokonale osvětlit LEDka se spotřebou pouhých 5 W. Standardní žárovka přitom spotřebuje až desetinásobek energie. LED osvětlení navíc nabízí i možnosti jiných světelných zdrojů. Charakteristické jsou například LED pásky či LED panely. Jejich vzhled je nadčasový, perfektně splynou se stropem nebo stěnou.

Nový kotel? Už možná uzrál čas…

Poměrně markantně lze také ušetřit na plynu. Moderní kotle mají účinnost převyšující 80 %. Jestliže máte starší, pak se setkáte s úplně jinými čísly. Tím pádem dochází k tomu, že spotřeba rapidně stoupá. Kotel zkrátka není schopen interiér dokonale vytopit dle potřeby. Vybírat lze aktuálně z klasických nebo kondenzačních modelů. Druhé jmenované dokážou ještě druhotně využívat teplo spalin.

Spousty rad najdete online

Chtěli byste si ještě prohlédnout další zajímavé rady týkající se úspor v domácnosti? Pak máte jedinečnou možnost. Naším tipem je služba E.On Rádce. Podívat se tady lze na spousty zajímavých tipů, anebo si můžete nechat poradit přímo specialistou. Kontaktní formulář je k dispozici právě na tomto webu.

Zdroj náhledového obrázku: eon.cz

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *