Vybíráme vánoční baňky na stromeček

Vánoce jsou již za rohem a v nejedné domácnosti se již instalují vánoční dekorace a různé ozdoby, které tyto krásné svátky připomínají. V současné době jsou logicky nejmodernější především různé ledkové ozdoby anebo jiné blikající záležitosti, jež dokážou udělat z Vánoc pestrou přehlídku barev a mnohdy bohužel i zvuků. Pokud si chcete Vánoce opravdu užívat v duchu starších tradic, pak si dáte záležet především na tom, jak nazdobit vánoční stromeček, respektive jaké baňky budou těmi nejhezčími právě pro vás.

Klasické tenkostěnné vánoční baňky

Asi největší klasickou jsou tenkostěnné vánoční baňky vyrábějící se ze skleněné hmoty. Tyto baňky sloužily pro vánoční účely již od pradávna  neustále jsou v našich podmínkách v kurzu. Jednak totiž moc hezky vypadají a jednak jsou schopny ušetřit i nějaké ty peníze. Jak v kamenných prodejnách, tak i na internet jsou k dostání ve vcelku levných cenových relacích. Koupit si je můžete jak s předkreslenými motivy, tak i pouze v jedné jediné barvě.

Sklo působí spíše staromódně

Jestliže zvolíte pro nákup baněk klasickou variantu ze skla, pak se setkáte s pochopením zejména starších generací. Klasické skleněné baňky již dnes nejsou příliš moderní a nevypadají na stromečku tak hezky, jako je tomu u jiných. Vánoční baňky skleněné jsou navíc docela těžké a větve stromečku pod nimi budou klesat.

Slaměné a plastové vánoční baňky

Patříte-li mezi příznivce rustikálních motivů, pak vám zcela jistě padnou do oka slaměné vánoční baňky na stromeček. Ty jsou maximálně lehké a nabízejí ryze přírodní pohled na věc. K jejich výrobě se také využívá zejména slámy a jiných ryze přírodních komponentů. Chcete-li mít doma zcela přirozený stromeček, pak se jedná o optimální záležitost, a to se vším všudy. Doplnit je můžete klidně led řetězy. Zajímavou alternativou jsou i plastové baňky, jež jsou fakticky nerozbitné.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.