zavařování

Vybíráme sklenice na zavařování

Sklenice na zavařování jsou v současné době poměrně důležité, jelikož zavařovací sezona je v plném proudu. Jejich výběr se různí, a to především na základě mnohých aspektů. Rozhodně není od věci vybírat sklenice na zavařování poměrně precizně, jinak se můžete setkat s tím, že zavařeniny nebudou jednak hezky vypadat a jednak nebudou ani dlouho čerstvé a může dojít k jejich znehodnocení. Jak tedy na správný výběr zavařovacích sklenic a co by mělo rozhodovat o volbě té či oné sklenice?

Na velikosti sklenice záleží

V první řadě je nutné promyslet si velikost samotné sklenice. Ta se odvíjí především od zavařovaných potravin. Je vcelku jasné, že při zavařování okurek většího charakteru využijte i rozměrnějších sklenic, které dovedou celkový objem okurek bez potíží pojmout. Menší plody ale mohou klidně vlézt i do malých skleniček. Typické je například zavařování rybízu anebo borůvek či jiných menších plodů. V každém případě stojí zato sklenice velikostně změřit třeba i s ovocem či zeleninou, kterou budeme zavařovat. Ostatně i keramika se při koupi vždy měří, aby padla do interiéru.

Víčka zavařovacích sklenic

Víčka zavařovacích sklenic jsou dvojího druhu. Nejčastěji se stále používají narážecí víčka. Koupíte si jednoduše klasické sklenice na zavařování i s novými víčky. V případě, že se nechcete zdržovat s narážením víček, volte určitě klasické sklenice od různých uzavřenin z obchodu. Typické jsou třeba sklenice od kupovaných zavařenin anebo od majonézy či tatarské omáčky. Jistota kvalitního upevnění víčka vám v tomto případě chybět nebude.

Typ zavařování

Sklenice na zavařování je třeba volit i podle toho, kde momentálně zavařujete. Je jasné, že v případě zavařování v mikrovlnné troubě musíte volit zavařovací sklenice menšího charakteru. Ty jsou schopny do samotné trouby vlézt bez jakýchkoli velkých potíží. Do trouby anebo do klasického velkého zavařovacího hrnce vám vlezou jakékoli sklenice dle vašeho výběru. Pokud zavařeninu otevřete, pak ji můžete skladovat třeba v keramických miskách. Keramika od výrobce určitě ohřeje váš interiér.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *