kuřecí roláda

Jak vykostit kuře na roládu

Vykostění kuřete je poměrně velkým problémem, který sužuje spousty lidí. Rozhodně se nejedná o nic jednoduchého, a to zejména v případě, že potřebujete z kuřete ve finále udělat hezkou roládu. Ideální volbou v případě, že roládu budete chtít, je možnost nastudování konkrétní techniky, jež pomůže kuře vykostit tak, jak potřebujete. Pokud to budete umět, pak se vám kuře nebude trhat a jeho vzhled bude optimální. Jak tedy na vykostění kuřete na roládu?

Přípravné práce u vykostění kuřete

V první řadě je zapotřebí koupit kuře. Jestliže máte kuře domácí, pak není co řešit. Kupované kuře je vhodné kupovat s rodokmenem, jelikož jeho kvalita je vyšší. Berte větší kuře, jelikož jen tak dosáhnete většího množství masa. Kuře nejprve v domácím prostředí důkladně omyjeme a důkladně jej očistíme. Pak je třeba kuře obrátit křídly nahoru a křídla následně odříznete. Pak je zapotřebí kuře podélně naříznout maximálně nabroušeným nožem, aby byl řez čistý.

Vyříznutí zadní části kuřete

Následně je zapotřebí vykostit kuře v zadní části. Maso odřízneme od skeletu. Pozor je třeba si dát na proříznutí kůže. Maso by se také mohlo vlivem nepřiměřeného řezu doslova rozdrobit. Stehenní klouby je také zapotřebí dostat od skeletu. Pak již můžeme pohodlně vyloupnout záda skeletu.

Práce na přední části kuřete

Přední část kuřete vyřízneme úplně stejně, jako tomu bylo u zadní. Nakonec je zapotřebí dostat pryč stehenní kosti. Důležité je obříznout i malé kosti na křídlech, které musí také pryč. Nyní by mělo být kuře dokonale vykostěné a my můžeme připravit roládu dle konkrétního receptu. Rozhodně není ale třeba vyhazovat zbytek kostí a masa, které na nich utkvělo. Vše se dá pohodlně použít na kuřecí vývar. Ten bude plnohodnotný a budete si na něm moci pochutnat. Nikdo přitom nepozná, že je dělán ze zbytku kuřete.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *