Salátové misky

Vybíráme salátové mísy

Vytvořit v kuchyni nějakou salátovou variaci je pochopitelně pro každého člověka velmi lákavé. Salát by měl být nejenom chutný, ale měl by i na oko působit lahodně. Ne nadarmo se mluví o tom, že lidé nejprve jí očima a až potom dávají zabrat svým chuťovým pohárkům. Na salát bychom měli mít doma nějakou hezkou misku, která bude vypadat hezky a dá salátu konečnou podobu, která bude stát zato.

Sklo jako maximální moderna

Jestliže chcete návštěvu oslnit skvěle vypadajícím salátem, pak je ideální volit skleněnou mísu a malé skleněné misky. Sklo působí jakýmsi přirozeným dojmem a představuje čistotu a precizní podávání salátu. Vybrat můžete čiré sklo anebo tmavší či barevné varianty. U barev je třeba i v ohledu na design kuchyně či jídelny být ve výběru poněkud opatrnější. Jedinou velkou nevýhodou skla je fakt, že jeho umývání může být problémové. Na skle je zkrátka vidět každá nečistota. Pokud se ale dobře umyje, tak půjde vidět i konzistence salátu, což je samozřejmě žádoucí. Třeba i obyčejný zelný salát v nich vypadá skvěle.

Chladné nerezové mísy a keramické misky

Při výběru misek na salát se můžete klidně zastavit i u nerezových misek. Ty zcela určitě nikoho neurazí. Bohužel většinou ale také neoslní. Jde tedy o zlatou střední cestu. Nerezové miskyjsou poměrně lehké a také nerozbitné. Nepříjemností je u nich prakticky pouze jedna jediná barevná varianta. U nerezu zkrátka nic jiného vymyslet nelze. Možná mimo kombinaci s jinými materiály. Ta se ale nejeví jako příliš vkusná. Podobné jsou keramické misky. Ty se hodí spíše jako zapékací keramické misky, ale na saláty nejsou ideální.

Plastové misky dýchají komunismem   

Pokud chcete sáhnout po plastu, tak se raději nechce plácnout přes prsty. Plast v jakýchkoli alternativách vypadá levně. Každý z nás si jistě vzpomene na staré plastové misky, které se koupí za pár peněz a udělají maximální službu. Pokud chcete svými miskami oslnit, tak plast nebude jistě tím prostředníkem, který to zařídí! Jeho jedinou výhodou může být snad jen jeho cena. Za čas určitě musíte počítat i s jeho znehodnocení vlivem oděru od příborů.
Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *