dlažba

Jak se čistí dlažby a obklady

Mnozí z nás by si mohli říct, že čištění dlažby v koupelně může být jakousi samozřejmostí a jednoduchou záležitostí. Všechno se ovšem odvíjí od toho, do jaké míry je dlažba znečištěna. Soustřeďme se tedy na několik základních rad ohledně čisticích prostředků, které nám mohou pomoct dít dlažbu do původního stavu. Alternativ je obrovské množství a určitě se na mnohé lze spolehnout.

Horká voda mnohdy nepomůže

Patříte-li mezi vyznavače uklízení koupelny bez využití jakýchkoli chemických prostředků, pak určitě budete chtít vyčistit koupelnu za použití jen horké vody a kvalitního hadříku. Na uschlou špínu mnohdy nebude pouze voda stačit. I přesto ale i tuto nečistotu za pomocí houbičky s drsným povrchem anebo umělohmotné drátěnky odstranit můžeme. Horká voda dokáže v mnohých případech doslova divy.

Tvrdá voda špiní nejvíce

Ač by se to možná nemuselo zdát, velkým nepřítelem dlažby a obkladů je i tvrdá voda. Do koupelny obklady určitě patří a právě tvrdá voda je schopna zapříčinit znečištění dlažby bílým povlakem. Odstranit jej můžete klidně za pomocí některé speciálního čističe. Jestliže ale chcete ušetřit, pak stačí pouhý roztok složený z obyčejného octa a horké vody. Ocet obsahuje kyselinu octovou, která je stejně základem i poměrně drahé chemie! Ocet samotný sice vcelku zapáchá, ale za čas při dostatečném větrání jeho pach zmizí nadobro.

Dlažbu umývejte až jako poslední

Když se vydáte uklízet vaši koupelnu anebo toaletu, pak by dlažba měla z hlediska čištění přijít na řadu až jako poslední. Prvně se jistě vrhněte na sprchový kout anebo na vanu. Dále by mělo následovat utření prachu ze skříněk či ze zrcadla. Máte-li hotovo, pak teprve může přijít na řadu dlažba. Tu nakonec ještě setřete mopem, jenž je namočený v roztoku nějakého přípravku na dlažbu a vody.
Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *