Vyberte hezké dveřní kování pro interiérové dveře

Dveřní kování tvoří nedílnou součást jakýchkoli dveří, a to jak venkovních, tak i interiérových. U exteriérových dveří se většinou jedná o bezpečnostní kování, které ale také nabízí vcelku solidní možnosti. U interiérových dveří je výběr kování pouze záležitostí individuálního vkusu majitele konkrétního bytu či domu. Možností výběru je obrovské množství a není problém si vybrat takové kování, které skvěle padne ke konkrétním interiérovým dveřím. Jaké jsou tedy možnosti výběru a dle jakých kritérií se orientovat?

Rozetové kování

Asi nejoblíbenější je v současnosti rozetové kování. Jedná se o dveřní kování, které má oddělenou klíčovou a klikovou část. Toto kování vypadá na interiérových dveřích naprosto precizně. Na venkovní bezpečnostní dveře se příliš nehodí. Interiérové dveře vypadají s tímto kováním naprosto perfektně. Volit lze mezi hranatým rozetovým kováním a kulatým kováním tohoto typu. U ostrých tvarů se většinou zastaví majitelé supermoderních interiérů. Kulaté kování je spíše konzervativnější.

Štítové kování

Jestliže se držíte spíše při zemi anebo se vám zkrátka libí kování na dveře, které je spojeno v jednom, pak je samozřejmě optimální variantou štítové kování. To lze stejně jako předchozí rozetové volit hned v několika variacích materiálového provedení. Asi nejvíce se kupuje nerezové kování, nicméně hezky vypadá i mosaz. U plastového kování se záměrně ani nezastavujeme, jelikož designově neupoutá. Lze na něm pouze ušetřit, což je málo. Nejlevnější dveřejej jistě snesou.

Na co si dát ještě pozor při výběru kování

Vybíráte-li dveřní kování, měli byste se soustředit především na funkčnost kování. K dispozici je levé a pravé otevírání a také kování s klíčem anebo bez něj. Také posuvné dveře kování musí mít ve speciální podobě. Jinak je kování většinou pouze otázkou vkusu, a tak se podívejte přesně po takovém, které se vám bude líbit. Nejedná se o krátkodobou investici, tak si vše radši dobře promyslete.
Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.