poštovní schránka

Vybíráme poštovní schránku dle funkčnosti i estetiky

Když bydlíte v bytovém domě, tak obvykle pořízení poštovní schránky nijak neřešíte. Majitelé rodinných domů se však musejí rozhodovat, jakou schránku na poštu a noviny si zakoupí. Současný trh je poměrně bohatý a vybrat si dobře nemusí být tak jednoduché, jak se na první pohled může zdát. Podle čeho byste se měli orientovat při volbě poštovní schránky?

PET láhev není to pravé ořechové

Už v básni Jiřího Wolkera si říká, že poštovní schránka na rohu ulice není lecjaká věc. Je to pravda. Do schránky vám přicházejí tu více, tu méně důležitá psaní. Mnohým pro začátek, než si koupí pořádnou schránku, postačí jen PET láhev bez dna, která nahradí funkci tohoto důležitého doplňku každého plotu u rodinného domu. I sem je možné dopisy doručovat. Ale upřímně, není to právě náhrada důstojná, když svůj účel splní.

Až budete kupovat poštovní schránku, berte v úvahu i to, kde bude umístěna. Schránka na plotě by měla mít určitě stříšku, aby do ní co nejméně zatékalo. Vybírat schránku je nutné i podle toho, jak velké zásilky vám budou obvykle doručované. Do malé schránky se sotva vejdou velké noviny. 

Proč si vybrat nerezovou poštovní schránku

Nerez je oblíbený materiál díky své trvanlivosti. Většinou mu nevadí ani nepříznivé povětrnostní podmínky, poradí si se sluncem, vodou i mrazem. Ovšem za předpokladu, že nerezová poštovní schránka má dobrou konstrukci, do níž nezatéká. Rozmoklá pošta není právě to, o co by měl člověk stát. Některé modely těchto schránek jsou kombinované zároveň i se zvonkem nebo modulem pro příjem hovoru, takže zvonek již není třeba montovat zvlášť.

I retro styl může být zajímavý

Ač nežijeme na americkém kontinentě, i tak je u některých tuzemských rodinných domů možné zahlédnout poštovní schránku v retro americkém stylu. Říká se, že proti gustu žádný dišputát. Pokud se taková schránka někomu líbí, ať si ji klidně pořídí. Její vzhled je jistě zajímavý a nepřehlédnutelný.

Schránky z pozinku nebo určené k zazdění

Oblíbeným materiálem na poštovní schránky je i pozinkovaný plech s práškovou barvou. Jedná se o osvědčený materiál s dlouhou životností. Vyrábějí se z něho schránky různých typů.

A zapomenout nesmíme ani na poštovní schránky, které jsou určené k zazdění do sloupku v plotě. Jejich součástí může být i zvonkové tlačítko. Obvykle jsou určené pro zásilky o rozměrech A4. Výhodou takových poštovních schránek je, že působí nerušivým dojmem, čistě a minimalisticky.

Zdroj náhledového obrázku Pixabay.com

Také milujete bydlení a moderní trendy? Já určitě a ráda o této oblasti píšu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *