MOtor brány

Vybíráme pohony posuvných bran

Výběr pohonu posuvné brány je velmi důležitý. Právě pohon představuje motor celého systému pojezdové brány a je třeba mu věnovat dostatečné množství prostoru. Jeho koupě může být poměrně složitá, a to především v případě, že budete bránu konstruovat a ukotvovat svépomocí bez asistence odborné společnosti, která by na všechno dokázala po profesní stránce dohlédnout. Zcela určitě stojí zato znát základní informace týkající se motoru, abyste pak nekoupili pohon posuvné brány, který bude nefunkční.

Síla pohonu pro pojezdové brány

Je jasné, že samonosné pojezdové brány jsou při správném ukotvení hybatelné i pouhým pohybem jednoho prstu na ruce. Pravda je ovšem taková, že v mnohých případech dochází k tomu, že je brána skutečně těžká. Mnohé posuvné brány převažují svou hmotností 4 tuny, což je již opravdová váha. Motory pro posuvné brány jsou nicméně rozsortovány právě podle celkové váhy posuvné brány. Na základě tohoto hlediska si motor koupíte a budete mít jistotu.

 Nekupujte samostatný motor!

Jestliže se rozhodnete kupovat pohon posuvné brány, měli byste brát v potaz i fakt, že jej lze koupit v setu s různými dalšími komponenty potřebnými k celkovému fungování celého systému posuvné brány. Ideální je koupit spolu s motorem také třeba hřebeny sloužící k posuvu brány anebo dorazové kapsy a pochopitelně i samotné vozíky a rolny, jež slouží k samotnému posuvu brány. Zapomenout nelze ani na vodící lištu, jež je uváděna často pod označením šína. Vše pak může v setu vyjít skutečně hodně levně.

Kde nakupovat motor pro samonosnou bránu?

Firem zabývajících se prodejem motorů k pojezdovým branám je v současnosti nepřeberné množství. Ideální je zvolit takovou společnost, která nabízí k samotnému motoru i profesionální servis se vším všudy. Takovou společností jsou například AZ pohony. Technik je u této společnosti neustále na telefonu a můžete se poradit, jakým způsobem motor zapojit do celého systému.

Zdroj náhledového obrázku: Vlastní archiv Radka Štěpána 

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *