TIP: Pět nápadů pro kamenné obklady v interiéru

V dnešním článku si ukážeme pár zajímavých nápadů, jakým způsobem můžeme aranžovat náš interiér kamennými obklady. Pokud se trochu zajímáte o to, co v současnosti zrovna „běží“ ve světě bydlení, pak jistě budete vědět, o jak krásných imitacích kamenech se bavíme.

shale-1208

Obývací pokoj

Zde ty nejkrásnější realizace nacházíme zejména v případě, kdy kámen zdobí stěnu za televizí či stěnu za pohovkou. Tyto dvě nejčastější formy mají své pro i proti. Pokud dáme obklad za televizí, pak ho budeme mít neustále na očích a patřičně si ho užijeme, co se kochání týká. V případě umístění nad pohovku se celý kout s pohovkou, tak nějak zútulní a celá místnost bude mít příjemnější atmosféru.

Ložnice

Oblíbená varianta především co se posledních několika pár let týká. Od příbuzného, který se pro tuto variantu rozhodl, jsme slyšeli, že nikdy nečekal takový výsledek, až dokud nenavštívil Obkladový kámen Zlín. Sice měl nějaké očekávání, ale po tom, co si nad postel umístil kámen, jeho ložnice už nevypadala jako ložnice, ale spíše jako luxusní místnost s přírodním a neotřelým filmovým vzhledem.

Koupelna

Dlouhá léta jsme byli zvyklí lepit do koupelny pouze keramické obklady. Před 5-10 lety, kdy se do popřední dostávaly levné polské značky, realizovala snad celá česká populace nové koupelny za účelem tohoto trendu. Nyní, když se začaly dostávat do kurzu kamenné obklady, vypadá to, že se tento trend bude opět opakovat. V koupelně vypadá kámen naprosto neobvykle a současně velice zajímavě. Zanořené zrcadlo v kameni? Proč ne.

Krb

Pro většinu z Vás se bude jednat asi o nejpřirozenější a nejbližší variantu. Krbové obložení kamene už není taková novinka, jako v jiných případech. Jedná se o situaci, kdy obklad imitace kamene můžeme vidět již v mnoha českých domácnostech. Jedná se o ozkoušenou možnost. Ať chcete nebo ne, umělý kámen bude na krbu vypadat vždy perfektně. Kámen a oheň jsou historicky tak nějak spjati.

carolina-2

Kuchyň 

V kuchyni máme prakticky dvě možnosti, kde dekorovat zeď obkladovým kamenem. Betonový obklad je možné umístit buď za linku a mít ho neustále na očích při vaření, nebo druhá možnost je dekorovat ostatní stěny v místnosti. Velmi často i v rámci jídelny. Zde bychom doporučovali volit obklad z menší strukturou, kvůli praktičnosti a čistění. Víme, že kuchyň je místnost, kde je potřeba neustále něco uklízet.

Sami vidíte, že možnosti, jak dekorovat Vaše bydlení kamennými obklady, jsou prakticky neomezené. Stačí si jen celý projekt dobře promyslet a pak jen realizovat a realizovat.

Sdílet

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *