Vybíráme lišty k plovoucím podlahám

Lišty k plovoucí podlaze

Plovoucí podlaha je v současné době poměrně frekventovanou záležitostí, a to i přes existenci vinylu. Ten rozhodně dokáže nabídnout maximální komfort se vším všudy. Jestliže ale hodláte ušetřit finanční prostředky, pak vsaďte všechno právě na plovoučku. Otázkou u ní zůstává, kolik finančních prostředků bude stát a jaké zvolíte doplňky. Těmi nejznámějšími jsou moderní hezky vypadající lišty k plovoucím podlahám. Jaká je jejich funkce a které se vyplatí vybrat?

Funkce soklové lišty

Podlahové lišty sice u plovoucí podlahy nutně být nemusí. Pravda je ale taková, že svými funkcemi si o své místo minimálně žádají. V první řadě je třeba poukázat na estetický vzhled celku. Bez podlahových lišt vypadá podlahová plocha velmi chudě a je možné vidět okraje podlahy, které nehezky lícují se zdí. Dále dokážou soklové lišty dokonale ochránit kabely, jež vedou po okrajích podlahy. V neposlední řadě ochrání proti všudypřítomné vlhkosti.

Materiál lišty k plovoucí podlaze

Brát v potaz je zapotřebí především materiál, z něhož jsou soklové lišty vyrobeny. Klasiku představuje zejména dřevo, které vypadá moc hezky a především k podlahám imitujícím právě nejrůznější dřeviny se dokonale hodí. V každém případě není od věci vsadit také na umělou hmotu, která ale musí být vyvedena v dokonalé podobě, jež připomíná právě povrch podlahy. V každém případě není od věci popřemýšlet i třeba o dalších materiálech. Optimálně si prohlédněte vzorníky v prodejně a pak se rozhodujte.

Šířka lišty a značka

Určitě se zaměřte také na celkovou šířku lišty. Vybrat si lze z několika variant, přičemž některé lišty mohou být vyšší a jiné naopak pouze dokonale utěsňují prostor mezi zdí a podlahou. Volba je na vkusu konkrétního člověka. Na značce záleží pochopitelně také, jelikož se vyplatí volit ty značkové třeba k podlahám Alsafloor anebo Egger.

Náhledové foto: Pixabay

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.