Dřevěný plot

Čím natřít dřevěný plot

Máte doma dřevěný plot? Takto jste si jednoznačně vědomi toho, že potřebuje pravidelnou údržbu v podobě natírání. Ochrana před povětrnostními vlivy musí být co možná nejvíce efektivní. Na dřevo prší, sněží a často je také vystaveno maximálnímu slunečnímu žáru, který je doslova a do písmene spalující. Střídání teplot je vůbec největším problémem u jakéhokoli dřevěného materiálu. Dřevo je ryze přírodním materiálem, který se rozpíná vlivem okolních teplot. Při vhodném nátěru ale kvalitativně nijak nedegraduje.

Lazura jako efektivní ochrana dřeva

Optimální volbou je svrchní krycí vrstva laku, který je bezbarvý a představuje kvalitní krycí vrstvu. Postupem času se navíc slije v dokonale jednolitou vrstvu, jež je kompaktní a zvyšuje stupeň ochrany na maximum. Perfektně pomáhá přijímat a také naopak uvolňovat vlhkost. Laky je třeba volit dle míry vlhkosti. Typický je zejména lodní lak, který ve vlhkosti dokáže vydržet ve velmi dobrém stavu, ale naopak při přílišném horku prská a nevypadá vůbec vábně.

Vodou ředitelné barvy

Lazury a laky, které je možné naředit vodou, jsou mnohem lepší na práci, jelikož není zapotřebí využívání žádných ředidel ani jiných látek. Jakékoli cákance a kapky je možné bez problémů odstranit a následně rozředit vodou. Jejich výhodou je i rychlejší zasychání. Zapomenout nemůžeme ani na minimální pach. Povrch musí být ale při natírání dokonale odmaštěný a absolutně čistý.

Syntetické nátěry

U syntetických laků je situace podobná, jelikož podklad musí být také zbaven jakýchkoli nečistot a mastnoty. Odborníci doporučují tento lak pouze u dřeva, jež bylo v minulosti již něčím podobným natřeno. Na nové desky je vhodnější spíše vodou ředitelná lazura, která vypadá dokonale. Je také ryze ekologická. O syntetických lacích se něco takového tvrdit zcela jistě nedá.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *