20/06/2014
Kategorie: Interiér, Kuchyně, Novinky

Vybíráme kuchyňské prkénko

Výběr kuchyňského prkénka je u většiny z nás bezděčný a prostě pouze jdeme do konkrétního obchodu a pořídíme si kuchyňské prkénko dle vlastní libosti. Pokud se ale nad celou situací zamyslíme, pak není problém koupit kuchyňské prkénko ve vysoké kvalitě a zajímavém praktickém i designově zdařilém provedení. Podívejme se tedy na možnosti, které se nám v souvislosti s kuchyňským prkénkem a jeho výběrem nabízejí. O tom, že možností máme obrovské množství, se následně přesvědčíme.

Klasické dřevěné kuchyňské prkénko

Asi největší klasikou je bezesporu dřevěné kuchyňské prkénko. I to ale nemusí být standardizovaným kusem masivního dřeva, který bude sloužit pro krájení potravin. Nápadité je třeba dřevěné prkénko ve tvaru nějakého zvířete anebo dřevěné prkénko, které bude sloužit jako integrované pouzdro na nože. Dřevěná prkénka je možné vybírat i v celé řadě barevných variant dle druhu dřeva, z něhož jsou vyřezána. Při výběru těchto prkének je třeba dát si pozor na jejich hladkost, která nemusí být dokonalá.

Plastové krájecí prkénko

Momentálně je poměrně oblíbené především plastové kuchyňské prkénko. To nabízí pohodlné krájení se vším všudy a také nejnižší možné pořizovací ceny. Plastová kuchyňská prkénka je možné sehnat skutečně levně. Tvarově se dá také vybírat z celé řady variací a především i barev, jež mohou vhodně doplnit interiér vaší kuchyně. Zajímavě vypadá i skládací plastové prkénko, které může sloužit i jako miska.

Silikonové či skleněné prkénko

Nejmodernějšími typy kuchyňských krájecích prkének jsou prkénka silikonová. Ta je možné využít jako velmi skladnou možnost krájecího prkénka. Pokud chcete být maximálně styloví, pak se jeví jako ideální volba zejména skleněné prkénko. To vypadá moc hezky. Jedinou nevýhodou u tohoto prkénka je jeho křehkost. Při pádu na dlažbu se zcela jistě rozbije.

2 komentáře
  1. slancoval@seznam.cz'

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.