Vybíráme kuchyňské nože

Kvalitní kuchyňské nože by měly být základní součástí vybavení každé domácnosti. Pokud si momentálně zařizujete kuchyni, anebo jen potřebujete inovovat její vybavení, je třeba vybraly správné. Volba kvalitních nožů není vůbec jednoduchá. Postupovat je třeba podle různých kritérií, jež se nožů jakkoli týkají. Těchto aspektů je poměrně hodně, o čemž se ostatně v následujících řádcích společně přesvědčíme. Podíváme se na druhy nožů určených na různé potraviny.

Nože na zeleninu

Pokud potřebujete kuchyňský nůž na zeleninu, volte model s kratší čepelí, který navíc disponuje zahnutým typem ostří. Zelenina se díky tomu bude mnohem lépe čistit a loupat. Ke krájení zeleniny je vhodnější využít trochu delších nožů. U některých nožů na zeleninu najdeme menší zubaté ostří. Zajímavé jsou i kerblované nože, které jsou optimální pro zdobení všech druhů zeleniny.

Na maso s pořádným nožem

Základem výbavy jsou vykosťovací nože, které disponují tenkou a nízkou čepelí. Snadno tak oddělíme maso od kloubů. Na porcování masa se používají spíše silnější a masivnější nože, které disponují vysokou čepelí.  Bez problémů jimi proříznete i menší kosti u drůbeže. Na porcování ryb si pořiďte nůž s úzkou čepelí a jemně zubatým ostřím.

Speciální nože na sýry

Na sýry se standardně kupují nože se zoubkovaným ostřím, které mají speciálně perforovanou čepel. Klasikou je u nich také dvojitá špice připomínající do jisté míry vidličku. Díky ní se mnohem lépe drží nabodnutá část sýra. Výborné jsou i plátkovače.

Na pečivo se speciálním nožem

Porcování pečiva je zcela specifické a měli byste využít nožů s delší tenkou čepelí. Měla by mít ostře a hluboce vroubkované ostří. Nože na dorty jsou podobné, nicméně mají speciální ryze zaoblenou špičku. Najít lze i modely určené vyloženě na roztírání margarínů, tavených sýrů a pomazánek. V následujícím článku se budeme soustředit na konkrétní značky a typy nožů.

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *