Doporučujeme konkrétní kuchyňské nože

Jak již bylo řečeno v minulém článku, výběr kuchyňských nožů je neradno podcenit. V nabídce různých prodejců jsou dnes opravdu vysoce kvalitní nože, na které se budete moci spolehnout. Typově již dle krájení konkrétních potravin nože známe, a tak není od věci soustředit se na konkrétní modely, které jsou momentálně na trhu k dispozici. Vybíráme ty nejznámější a nejkvalitnější nože, které lze sehnat.

Kuchařský nůž FISKARS KitchenSmart

FISKARS KitchenSmart je tradiční kuchařský nůž, který disponuje vysokou čepelí. Optimální je především na krájení masa a zeleniny. Jeho délka činí 21 centimetrů. Hmotnost nože je přitom 99 gramů. Vysoce jakostní čepel je vyrobena ze speciální japonské oceli. Vynikající je i ergonomicky tvarovaná rukojeť z polypropylenu, díky níž dokáže ustát i silnější nárazy. Nůž lze bez větších potíží mýt klidně i v myčce na nádobí.

DODPKU0550568_1

Nůž na šunku Victorinox

Značka nožů Victorinox je charakteristická spíše pro zavírací nože. Pokud ale potřebujete kvalitní nůž určený na šunku, určitě se model této značky vyplatí. Výborný je ale i pro jinou úpravu masa, jako je čištění, porcování anebo špikování masa. S délkou čepele stanovenou na 18 centimetrů zvládnete všechny úkony bez potíží. Čepel nože a jeho ostří rozhodně bez větších problémů obstarají veškeré důležité úkony.

nuz-victorinox-na-sunku-18-cm-cerny

Univerzální nůž KAI Shun 15 cm

Jestliže potřebujete univerzální kvalitní nůž, pak stojí za to vybrat si model KAI SHUN s délkou 15 centimetrů. Ten má čepel vyrobenou z celkem 32 vrstev pravé damascénské oceli. Nabízí maximální možnou tvrdost 61 HRC. Rukojeť je vyrobena ze dřeva, a to z laminovaného druhu Pakka. Nůž je zpravidla balen v dárkovém balení a vypadá designově skvěle. Pro běžné kuchaře je jeho použití naprosto optimální. Není totiž tvarově nijak disponován pro speciální krájení určitých surovin.

dm-0741-nuz-univerzalni-vroubkovany-delka-ostri-15cm

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *