Koupelnový nábytek

Vybíráme koupelnový nábytek: Co všechno brát v potaz

Koupelna je místem, kde člověk tráví obrovskou porci času. Ač se to možná na první pohled nezdá, ranní hygiena, neustálé mytí rukou či sprchování jsou vcelku frekventovanými a dlouhými činnostmi. I proto se právě na zařízení této místnosti zaměříme mnohem podrobněji. Zabývat se budete koupelnovým nábytkem, který plní především nelehký úkol v podobě uschování všech potřebných pomůcek a předmětů, bez nichž se v koupelně prostě a jednoduše neobejdeme. Co vše tedy při jeho volbě brát v potaz?

Svěětlý koupelnový nábytek

Zdroj obrázku: dona-shop.cz

Funkčnost na prvním místě

V první řadě je třeba dbát na funkčnost konkrétního nábytku. Taková komoda musí stát na zemi jako přibitá. Klást důraz je tedy nutné na její konstrukci, případně možnosti upevnění ke zdi. Police v jejích útrobách musí být rovné a dovnitř se nesmí dostat děti. Některé kosmetické přípravy nebo saponáty jsou pro ně nebezpečné. Počítat musíte s tím, že děti budou v koupelně často a mnohdy je nestihnete neustále sledovat.

Velikost modulárního nábytku

Celou koupelnu si můžete nechat vybavit nábytkem na míru, nicméně počítejte s tím, že se nedoplatíte. Moderní modulární koupelnový nábytek si přitom lze koupit v různých velikostech. Vsadíte-li na správnou šířku, výšku a hloubku, není co řešit. Popřemýšlet je nutné i nad stylem otvírání. Nábytek do koupelny nesmí nikomu zavazet. Výborná jsou i funkční koupelnová zrcadla s integrovanými skříňkami.

Bílý koupelnový nábytek

Zdroj obrázku: dona-shop.cz

Praktická stránka věci

Dalším aspektem volby správného nábytku je konkrétní podoba koupelny. Máte-li v jejím interiéru okno, nemůže zavazet při jeho otvírání. Polička nesmí být nijak vysoko, aby na ni dosáhlo i dítě, které zde má položený kelímek s kartáčkem na zuby. Dále je třeba dbát i na bezpečnost. Při vylézání z vany může dojít k podklouznutí, a tak i skříňky dejte do správné vzdálenosti.

Nábytek wenge

Zdroj obrázku: dona-shop.cz

Elegantní design částí se přenáší na celek

V neposlední řadě byste měli i dokonale kombinovat nábytek s vanou a jinými zařizovacími předměty. Skříňky s vysokým leskem vám jen těžko budou ladit k prostorové vaně s barokně laděnými nožičkami. Zapomenout nelze ani na kombinaci barev. Moderní jsou zejména odstíny černé a bílé, které jen tak jednoduše nezevšední. Naopak pastelových barev skříněk i stěn se spíše vyvarujte.

Ať už potřebujete nakoupit jakýkoli stylový nábytek, učiňte tak v internetové prodejně Dona-shop.cz. Ze spousty modelů si určitě vyberete.

Zdroj náhledového obrázku: dona-shop.cz

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

One Ping

  1. Pingback: Vybíráme regál do koupelny | Inspiruj se

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *