Dýně pro Helloween

Jaké pořídit na helloween dýně

Noc plná strašidel a nejrůznějších nestvůr se opět kvapem přiblížila a měli bychom se na ni dokonale připravit. Spousta lidí vymýšlí na Helloween masky, nicméně v první řadě byste měli pouvažovat o vydlabání té správné dýně, jen tak totiž vytvoříte dokonalou atmosféru, která bude skvěle charakterizovat váš styl bydlení. Pokud nevíte, jaké dýně Helloween žádá, jste na správném místě. Poradíme vám totiž, které jsou pro výrobu dlabaných svítilen nejvhodnější, a které naopak nikoliv.

Klasická velká dýně

Asi největší klasiku představuje velká dýně, kterou vydlabete poměrně jednoduše, a to tak, že odkryjete horní část pomocí přesného řezu nožem o obvodu dýně. Následně již kovovou lžičkou pohodlně vydlabete interiér plodu a můžete se pustit do vyřezávání úst, očí a nosu. Celkový vzhled tváře bude díky tomu dokonalý. Ke všemu vám postačí malý ostrý nůž. Zakrojíte a několika tahy vytvoříte skvělé motivy, které budou vypadat nejlépe v přítmí, když se uvnitř dýně zažehne svíčka.

Okrasné dýně nebrat

Rozhodně nesahejte po okrasných dýních. Jednak jsou malé a jednak také velmi tvrdé. Rozměrově se na zahradě anebo kdekoli jinde určitě vyjímat nebudou a co se týká vydlabávání, může se stát, že klidně i zlomíte čepel nože. A nutně se nemusí jednat pouze o ty keramické, které jsou všeobecně poněkud méně odolnější, než je tomu u standardního nerezového provedení čepelí. Malé dýně se hodí spíše jako komplexní celková podzimní dekorace než cokoli jiného.

A co jiné druhy dýní

Existují ještě i mnohé ostatní druhy tykvídruhy tykví, mezi které patří máslové, špagetový dýně, případně i dýně hokaido. Všechny mají ale společné to, že je jich na vydlabávání a okrasné účely jako takové škoda. Mnohem platnější budou v kuchyni. I proto si plody těchto dýní raději ušetřete a využijte je na vynikající pokrmy, které si z nich lze při troše snahy připravit.

Náhledové foto: Pixabay

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *