Úspora energie

E.ON Rádce: Dosáhněte na maximální úsporu energie

Úspory v domácnosti jsou u mnohých rodin velmi diskutovaným tématem. Spousta lidí se snaží šetřit co možná nejvíce. Mnohdy ale nevíme kde začít. Že také nemáte tušení, jaká všechna úsporná opatření nejen v domácnosti mohou existovat? Nevadí! Stačí zcela zdarma a nezávazně využít službu E.ON Rádce obsahující spousty zajímavých tipů. V kategorii nazvané příznačně chytrá domácnost jsou praktické rady, díky nimž peníze zůstanou u vás doma. Nachází se zde ale i mnohá jiná odvětví, jako třeba alternativní doprava a další. Využít budete moci vyhledávače, encyklopedie i online rádce, který je k dispozici denně od 9.00 do 16.30 hodin. Ať už si nebudete vědět rady s čímkoli okolo úspory energie, určitě to najdete.

Neekonomické vytápění interiéru

Nejčastěji přichází majitelé nemovitosti o peníze díky neefektivnímu vytápění objektu. Problém může tkvět hned na několika místech. Začít bychom mohli absencí zateplení pláště domu včetně nezbytnosti výměny oken. Máte-li starší nevýkonný kotel, také vám spousta peněz uteče. S vytápěním souvisí také ekologie, kdy často lidé topí v kotlích na tuhá paliva prakticky čímkoli.

Nastartujte energeticky ekonomický program

Ještě není určitě pozdě, abyste začali s úspornými opatřeními. Rozhodně nemusí být nijak nepopulární. Na počátku bude stačit například pouze postupná výměna klasických vláknových žárovek za LEDky. Ty jsou až několikanásobně úspornější. Světlo přitom vydávají maximální. Vysoká úspora energií se vztahuje i ke spotřebičům. Není od věci sledovat energetické štítky, které jasně ukazují důležité údaje o spotřebě. Pokud budete mít zařízení s označením A+++, nemusíte mít příliš strach z jejich častého chodu.

Ušetřete a už se neomezujte

Mnohdy velmi podrobně nahlížíme do svého nákupního košíku v supermarketu, sledujeme účtenky a už tolik nechodíme do kina či divadla. Skutečnost je ovšem taková, že zmiňované položky nejsou nejvyšší. I proto je mnohem jednodušší ušetřit díky efektivním radám v domácnosti a nijak se neomezovat.

Zdroj náhledového obrázku: eon.cz

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *