Vybíráme holicí strojky pro muže

Výběr holicího strojku pro muže nemusí být v současnosti nijak jednoduchou záležitostí. Již dávno pryč jsou doby, kdy by se pánové holili pouze za pomocí klasické břitvy anebo jednoduchého holicího strojku. Dnešní možnosti jsou skutečně maximální a není tak problém najít takový strojek, který se budete holit třeba i několik desítek let. Buďme ale konkrétnější a podávejme se přesně na to, jaké možnosti při výběru holicích strojků existují a na co si dát při nákupu pozor. Aspektů, podle kterých se dá vybírat holicí strojek, je poměrně hodně. Ideální je podívat se hlavně na výhody a nevýhody manuálních i elektrických holicích strojků.

Klasické manuální holicí strojky

Jestliže chcete vsázet na jistotu, pak jsou ideální standardní holicí strojky. Ty disponují planžetami, na základě kterých ostatně i pracují a dokážou seříznout vousy u úplných konečků. Jaké plusy a mínusy tedy tyto holicí strojky pro muže mají?

Výhody
–    oholí dokonale hladce
–    jejich cena je minimální
–    holení netrvá nijak dlouhou dobu

Nevýhody
–    rychlé otupení břitů
–    některé strojky nepadnou do ruky
–    nezbytnost využití pěny či gelu na holení
–    holení musí být v koupelně
–    riziko říznutí do kůže

Elektrické holicí strojky

Jestliže chcete do svého pohodlí investovat vyšší finanční prostředky, pak se jeví jako ideální záležitost především elektrické holicí strojky. Ostatně holicí strojky Phillips, holicí strojky Braun a mnohé další značky holicích strojků známých z reklamy mohou být jasným dokladem poměrně vysoké obliby tohoto typu holení. Ty dokážou mnohdy také divy. I přesto si ale uveďme jak jejich klady, tak i zápory.

Výhody
–    pohodlné holení kdekoli v domácnosti
–    minimální riziko pořezání se
–    spousta značek strojků na výběr

Nevýhody
–    nehodí se jako holicí strojky pro ženy
–    vysoká pořizovací cena
–    neoholí dokonale hladce
–    neustálá nutnost údržby strojku
–    dlouhá doba holení

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *