Grilovací jehly

Vybíráme grilovací jehly na špízy

Máte rádi grilování? Došly vám nápady a nevíte, co ještě na gril? Vyzkoušejte špízy na gril.  Budete potřebovat jen grilovací jehly na špízy a maso, zeleninu, ryby nebo to co máte rádi. Je to jednoduché, rychlé a jídlo je pak velmi chutné.

Na co všechno se dají grilovací jehly použít?

Grilovací jehla na špíz se dá využít, třeba jen ke kontrole propečenosti brambor a zeleniny. Dále k servírování různých hamburgerů. Především jehly použijeme na samotný špíz, kdy na každou jehlu napíchneme jednotlivé kousky masa a zeleniny dohromady, okořeníme a dáme na gril. Grilovací jehly, nemusíme je používat jen v letních měsících v době největšího venkovního grilování, ale klidně i doma v troubě.

Jaké grilovacích jehly existují?

Grilovací jehly na špíz existují v různých cenových relacích zhruba od padesáti korun do tisíce korun. Jehly se vyrábí v několika délkách a tloušťkách, podle toho, co chcete ugrilovat. To znamená, že na zeleninu a ryby můžeme použit tenčí a kratší grilovací jehly. Naopak na maso použijeme širší grilovací jehly na špíz.

Z čeho se grilovací jehly vyrábí?

Grilovací jehly se vyrábí z těchto materiálů:

–          bambus,

–          nerez.

Bambusové grilovací jehly

Jehly si můžete vybrat různě široké a dlouhé. Potom například se zauzlením nebo se dvěma hroty. Dvou hrotové jehly jsou skvělé při grilování krevet. Tyto jehly se pohybují v nižší cenové relaci. Koupíte je do 200 korun za jedno balení. V balení je 20 kusů jehel.

Nerezové grilovací jehly

Nerezové jehly na špízy mají opět různé délky a šířku. Ovšem s širšími jehlami perfektně ugrilujete jehněčí nebo hovězí maso. Dalším druhem nerezových jehel jsou grilovací jehly na špízy ploché s rukojetí. Patří k nejkvalitnějším, ale také k nejdražším jehlám. Jejich cena se pohybuje se okolo 800 korun za jedno balení grilovacích jehel na špíz po 6 ks. Avšak v tomto případě se vyplatí investovat do nerezových jehel, které můžete používat klidně i několik grilovacích sezon.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *