Vyberte si vypínače a zásuvky dle vlastního vkusu

V moderním interiéru většinou rozhoduje každý detail a není špatné si vybrat přesně takové součásti, které budou v jednom stylu a dodrží tedy jakási pravidla. Optimální je si vybrat nějakého bytového architekta, jenž je schopen vše doladit do nejmenšího detailu. Klasikou při výběru interiérových komponentů jsou i vypínače a zásuvky. Jejich výběr není jednoduchý, protože každému se líbí něco jiného a úplně neomezené možnosti také nemáte…

Design je velmi důležitý

U vypínačů je třeba brát v potaz hned několik základních záležitosti, které mohou ovlivňovat jejich výběr. V první řadě si vyberte tvar vypínačů. Máte-li domácnost spíše založenou na lineárních tvarech, pak je vhodné volit hranaté vypínače v obdélníkovém anebo spíše čtvercovém provedení. Rozmyslet byste se měli také z pohledu barvy vypínače. Některé barevné varianty mohou být zajímavé. Mnozí lidé sahají spíše po klasické bílé barvě do každého pokoje. Jsou ale i tací, kteří si vyberou do každého pokoje jinak barevný vypínač.

ABB vypínače

Potřebujete-li skutečnou kvalitu za solidní peníze, pak jsou dobrou volbou ABB vypínače. Tyto vypínače a zásuvky jsou schopna nabídnout vynikající tvarovou i barevnou rozmanitost. Poměrně netradiční jsou vypínače z řady Eaton vyznačující se především poněkud neortodoxně řešeným rámečkem. Perfektně vypadají ale také třeba vypínače řady Legrand. Ve všech případech je možné vybírat z jakkoli koncipovaných vypínačů a zásuvek. Funkční jsou jak půlené vypínače, tak i klasické plné.

Tango vypínače

Jestliže vybíráte schodišťový vypínač anebo i mnohé standardní typy vypínačů, pak jsou výbornou volbou Tango vypínače. Tyto vypínače nabízejí celou paletu funkčních vypínačů, a to jak plných, tak i půlených, ovládaných kolečkem anebo pouze rámečku. Zapomenout přitom nemůžeme ani na kryty antény televize a zásuvky do kuchyně či koupelny.
Zdroj náhledového obrázku: Vlastní archiv Radka Štěpána 

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.