Výběr toaletního stolku do ložnice. Který je ten pravý?

toaletní stolek

Toaletní stolek je praktický a zároveň i dekorativní kus nábytku, který nám usnadňuje líčení. Poradíme vám, podle čeho vybírat. Jak vybrat ten pravý do vaší ložnice nebo šatny?

Toaletní stolky jsou k dispozici v různých podobách, a tak výběr díky tomu nemusí být vůbec jednoduchý. Přitom díky správnému výběru může být i víceúčelovým kusem nábytku, který lze využít i coby malý pracovní stolek a místo pro uložení věcí.

Na co myslet při výběru

Tak samozřejmě volba závisí na vašem vkusu, ale také možnosti, co se týče prostoru v interiéru. Při výběru mějte na paměti, že by měl stolek ladit s interiérem, je třeba tak zohlednit převládající barvy v interiéru, jakožto materiál a v neposlední řadě i to, zda preferujete jednoduchost, nebo naopak dekorativní styl.

Volba podle materiálu

Toaletní stolky se vyrábí z masivu, lamina, kovu i ratanu. V případě dřevěného stolku z masivu je třeba počítat s náročnější péčí, ale zase vydrží. Lamino je odolné, snadnější na údržbu. Ratan vypadá moderně. Je nadčasový. Nevýhodou může být náročnější údržba a vyšší pořizovací cena. Oproti tomu kov vyniká odolností, snadnou údržbou a dlouhou životností.

Toaletní stolek a nezbytné zrcadlo

Zrcadlo může a nemusí být součástí toaletního stolku. Je možné ho pořídit i samostatně a pověsit na stěnu. V tomto případě je však potřeba mít v ložnici nebo šatně dostatečné místo na zdi, abyste ho tam mohlo umístit. Pokud je osoba pravák, tak nejlepší je umístění stolku na pravé straně, pro leváka platí umístění na levé straně pokoje. Pokud se rozhodnete pro toaletní stolek se zrcadlem, tak můžete zvolit variantu se zrcadlem na pracovní desce, nebo se skrytým zrcadlem pod deskou stolu. Zrcadlo ukryté pod deskou stolku se odhalí ve chvíli, kdy se deska stolku zvedne vzhůru. Jen je třeba počítat s tím, že na stolku tak nemůžete mít nic uložené, protože budete desku pravidelně zvedat.

stolek

Foto: Pixabay

Dostatečně silné osvětlení

Vzhledem k tomu, že toaletní stolek je místo, které se používá k líčení a ke všem možným zkrášlovacím procedurám, je důležité kvalitní a dostatečně silné osvětlení. Jen díky tomu bude umožněno preciznější líčení v jakoukoli denní i noční dobu. Světlo má značný vliv, proto vybírejte takové, které se co nejvíce podobá přirozenému, tj. nevolte příliš studené či naopak teplé barvy. Stejně tak si dejte pozor na umístění žárovek, neboť je třeba, aby rovnoměrně osvětlovaly celý váš obličej a byly na stolku umístěny symetricky.

Zdroj: living.cz, prozeny.cz

Náhledové foto: Pixabay