Laminátové podlahy

Výběr podlahové krytiny: Volte pohodlí za rozumnou cenu

Volba správné podlahové krytiny je nesmírně důležitá. Ostatně je to právě podlaha, po níž budete v domácnosti i v nejrůznějších veřejných objektech šlapat a měli byste se cítit příjemně. Jestliže momentálně přemýšlíte o volbě krytiny, pokusíme se vám poradit, které se dnes nejčastěji nakupují. Poukážeme jak na jejich výhody, tak i na ne zrovna optimální vlastnosti.

Dřevo, či laminát?

Pokud tíhnete k přírodním materiálům, vyplatí se dřevěné podlahy. Lze si je pořídit v obrovském množství nejrůznějších dekorů. Povrch dřeva je pochopitelně jemně broušený a namořený do krásných odstínů. Odborníci na podlahy určitě tento typ podkladu doporučují, nicméně vy budete muset počítat s relativně vyšší cenou. Naopak ekonomickou variantu představuje laminátový povrch. Ten sice není přírodního charakteru, nicméně dekory se nápadně podobají dřevu. Imitovat mohou i dlažbu. Vsadit byste měli při výběru na kvalitnější modely, které mají poněkud silnější dílce. Zapomenout nelze ani na vhodný podklad pod tento typ podlahy.

Dřevěné podlahy

Zdroj obrázku: minx-sapeli.cz

PVC podlahy a vinyl

Velmi oblíbené byly v minulosti PVC materiály. Není se čemu divit. Cenově se dalo dostat na úplné minimum a pokládka linolea není nijak náročná. I dnes jsou k dispozici skvělé podlahy tohoto typu. PVC je silnější a odolnější. Jedním z nejmodernějších výstřelků současnosti je vinyl. Právě on se dokáže skvěle přizpůsobit i podlahovému vytápění a jeho odolnost je maximální. Bez potíží přežije i v domácnosti se zvířaty. Samozřejmostí je i široký výběr podlah tohoto typu.

Vinylové podlahy

Zdroj obrázku: minx-sapeli.cz

Zajímavé korkové podlahy

Moc hezky vypadají také korkové podlahy. Tento ryze přírodní materiál je typický lehkostí, příjemností z hlediska nášlapu a také pohodovou pokládkou. Jednotlivé dílce lze v případě poškození také jednoduše vyměnit. I specialista na podlahy tak mnohdy vsází právě na tuto podlahovou krytinu.

Zdroj náhledového obrázku: minx-sapeli.cz

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *