shower-1427304-1280×960

Rekonstrukce sprchového koutu: Co je nejdůležitější

Sprchový kout je nedílnou součástí každé koupelny a jeho vzhled by měl být v této místnosti skutečně dominantní. Pokud se i vy momentálně rozhodujete pro nový sprchový kout, popřípadě pro jeho rekonstrukci, pak se vyplatí přečíst si některé základní informace, jež se tohoto procesu týkají. Podívejme se tedy přehledně na všechny aspekty, jež byste měli brát v potaz. Určitě se dostaneme k tomu, že je dobré myslet úplně na všechny detaily. V opačném případě se můžete setkat s neúspěchem, což je samozřejmě nepříjemné.

Vyberte si správné studio

Pouštět se do kompletní rekonstrukce sprchového koutu bez profesionální pomoci by byl čirý nerozum. 3D model a vizualizace přímo na obrazovce před započetím veškerých činností by měly být jakousi samozřejmostí. Nejprve si vyberte spolehlivou firmu, která vám dokáže navrhnout nejen kout, ale i koupelnu podle vašich představ. Typické jsou především největší studia jako Siko koupelny anebo koupelny Ptáček. Některé nabízejí při realizaci konkrétní koupelny i návrh zcela zdarma.

Typ sprchového kouta

Velmi důležitý je především typ sprchového kouta. Tvarově lze volit kulaté, anebo klasické hranaté. Rozmyslet byste si měli, jestli bude sprchový kout v prostoru, v rohu, či jinde. Zapomenout nelze ani na materiál, z něhož bude vyroben. Nejjednodušší jsou klasické sprchové kouty, které jsou ze všech stran prosklené. Výborně ale vypadají i ty, které mají z jedné strany kompletně stěnu. Vše záleží na poloze kouta a vašich představách.

Vanička je minulostí

Jestliže uvažujete o vaničce do spodní části sprchového kouta, rozhodně na ni zapomeňte. Velmi špatně se zejména v ohybech a okolo ní dostanete hadříkem. Její čištění je velmi složité. Rozhodně se také jedná o další investici. V neposlední řadě také neposkytne takové pohodlí.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *