Matrace

Výběr matrace: 3 tipy na pro efektivní a ekonomickou volbu

Trávíte dostatečné množství času ničím nerušeným spánkem a relaxací? Ne? Pak vám v cestě mohou stát různé překážky. Nejčastěji se jedná o zaměstnání a nedostatek prostoru pro odpočinek. Mnohdy mohou být ale důvody prozaičtější. Zkrátka se jen převalujete na posteli a nemůžete usnout. V tomto momentu se vyplatí vyměnit buď celou postel, anebo alespoň matraci. Nákup nové by se měl stát samozřejmostí. Jedná se ovšem o vcelku složitou záležitost, a tak vám nabízíme 3 tipy, jež vám pomohou.

Na rozměrech záleží…

Hodně důležité jsou při nákupu nové matrace její rozměry. Každá postel je do jisté míry odlišná. Standardní lůžko je stavěno na matraci o délce 190 cm. Jinak ale není problém volit i delší provedení. Pokud máte doma manželskou postel, pak se vyplatí nákup partnerské matrace. Jen u ní počítejte s poněkud většími rozměry. Alternovat tuto velkou matraci lze dvěma kusy standardních. Pokud vše přikryjete prostěradlem, rozdíl nebude na oko viditelný. Mezeru mezi dvěma kusy ovšem najdete.

Typů matrace je hned několik

Určitě se soustřeďte i na to, jaký typ matrace nakupujete. Setkat se na trhu lze se spoustou nejrůznějších variací. Pokud patříte mezi příznivce čistě přírodních materiálů, pak nejspíše zakoupíte latexové matrace. Jestliže rádi spíte na poněkud tvrdším podkladu, nebojte se investice do pružinové matrace. Ty moderní jsou flexibilní a nabízejí maximální pohodlí. Výborné jsou i matrace z pěny. Dokážou se efektivně přizpůsobit konturám lidského těla, a to ve všech detailech.

Ušetřete na nákupu

Máte pocit, že levné matrace nepatří mezi kvalitní kusy, jež stojí za zvážení. Zdání klame! Určitě si jednotlivé modely prohlédněte a podívejte se, jaké alternativy se vám nabízejí. Je jich hned několik. A co taková akce matrace 1+1? Právě ona může vaší kapse hodně ušetřit.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *