Výběr koše na prádlo

Výběr koše na prádlo do koupelny

Pokud právě zařizujete koupelnu, určitě se zabýváte i doplňky mezi které patří například koupelnové osvětlení, sušáky do koupelny nebo koše na prádlo. Jaký prádelní koš vybrat?  Máme pro vás pár tipů, díky kterým se můžete inspirovat.

Proutěné koše na prádlo

Tyto proutěné koše jsou stálé populárnější a více se tento materiál objevuje ve vybavení koupelen. Jsou vyrobeny z proutí nebo slámy. Vybírat můžete z různých velikostí a barev. Co se týká tvaru, proutěné koše bývají buď hranaté, nebo kulaté s otevíráním nebo odnímatelným víkem. Proutěné koše se hodí nejvíce do bytů například  rustikálním stylu. Největší výhodou těchto košů je jejich šetrnost vůči životnímu prostředí a také neabsorbují vlhkost. To znamená, že ani v koupelnách vám prádlo nenavlhne a následně nebude zapáchat. Cena těchto košů se pohybuje okolo 500 korun.

Plastové koše na prádlo

Plast patří mezi levnější materiál, a tak není divu, že stává stále používanějším. Plastové koše se prodávají v nejrůznějších barvách, velikostech a tvarech. Navíc jsou velmi lehké, a proto se dají snadno přenášet z místa na místo. Další výhoda je ta, že plastové koše na prádlo mají otvory, díky nim prádlo dýchá, není uzavřeno v nádobě a tím pádem nedochází k růstu bakterií. Naopak nevýhodou je nízká odolnost. Plastové koše se tak, snadněji poškodí než koše z jiných materiálů.

Kovové koše na prádlo

Koše, které jsou vyráběné z kovu především z nerezu, působí velmi moderně a stylově. V obchodech je najdeme většinou ve tvaru válce nebo kvádru. Tyto koše jsou oblíbené zejména pro svou odolnost a dlouhou životnost. Musí být, ale vyrobeny z kovu, který je navíc doplněn o protikorozní vrstvu. Tato vrstva pak zaručí, že se neobjeví rez.  Kvalita materiálu se samozřejmě odrazí i na ceně výrobku Kovové koše patří mezi ty dražší, jejich cena překračuje tisíc korun. Snad jediná nevýhoda, kterou kovové koše skrývají, je výběr barvy. Barva kovu je totiž v podstatě jen jedna.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

K pohodovému bydlení nepotřebujete luxus. Stačí být jen spokojený. Třeba s málem. Zajímavosti z této oblasti vám ráda představím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *